Ágh Péter, Hende Csaba, V.Németh Zsolt, és Balassa Péter is megszavazta a PRIDE-ot ellehetetlenítő törvényjavaslatot

ugytudjuk.hu 2025-03-18 17:06:02
Meg hát minden, a Parlamentben ülő, győri fideszes képviselő is.

Az Országgyűlés kedden 137 igen, 28 nem, és 1 tartózkodó szavazattal elfogadta a gyülekezési jogról szóló törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő módosítását.

A módosító szerint Magyarország területén csak olyan gyűlés tartható meg, amely tekintettel van a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez való jogára, ezért tilos az olyan gyűlés megtartása, amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sérti.

A szavazást a Momentum képviselői zavarták meg a gyülekezési alapjog csorbítása miatt.

Az ellenzéki képviselők a hátsó padsorokban színes füstgyertyákat gyújtottak meg, a szovjet himnuszt játszották le és szórólapokat dobtak le a karzatról - írja az MTI.

A teremben ülő összes Vas megyei képviselő: Hende Csaba (Fidesz-KDNP), Ágh Péter (Fidesz-KDNP), V.Németh Zsolt (Fidesz-KDNP) és Balassa Péter (független) igennel szavazott a voksolásnál.

Akárcsak a Győr-Moson-Sopron megyei képviselők. Így Simon Róbert Balázs (Fidesz-KDNP), Kara Ákos (Fidesz-KDNP), Gyopáros Alpár (Fidesz-KDNP), és Barcza Attila (Fidesz-KDNP) is zöld gombot nyomott.

Orbán Viktor miniszterelnök nem vett részt a szavazáson. 

Répássy Róbert, a Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára beszélt arról, hogy a nemi önazonossággal kapcsolatos alaptörvény-módosításból bizonyos döntések következnek, akár az is, hogy a hivatalos épületeken csak hivatalos zászlók lehetnek.

Vagyis a kormány következő lépése az lehet, hogy beszedeti a szivárványos zászlókat a középületekről.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.