Májusban kezdődik a kőszegi Panoráma Szálló újjáépítése

ugytudjuk.hu 2025-03-14 13:32:55
Wellness szálloda épül, apartman szobákkal.

Májusban megkezdődik, majd egy lendülettel végigvezetjük - válaszolta Gurály Ottó tulajdonos a Kőszeg és Vidéke önkormányzati lap azon kérdésére, hogy veszi kezdetét a kőszeg Panoráma Szálló újjáépítése.

Az épületnek sokáig levegőben lógott a további sorsa. 2019. novemberében még arról adtunk hírt, hogy az ingatlan nyugdíjas kastélyként fog üzemelni a jövőben. A szállót ekkor az Elite Haus vásárolta meg és elképzelésük az volt, hogy luxus nyugdíjasotthont alakítanak ki.

Aztán végül semmi nem lett a tervekből.

2021-ben egy júniusi vihar közben villám csapott az épületbe, ami pedig végül tüzet okozott. A tetőszerkezet lángolása miatt a helyszínre riasztották a szombathelyi, a sopronkövesdi, a sárvári hivatásos, továbbá a kőszegi, a horvátzsidányi és a kőszegdoroszlói önkéntes tűzoltókat, és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is. A tetőt végül a tűzoltóknak több helyen meg is kellett bontani. 

Az épület ekkor már a kőszegi önkormányzati lap által megszólaltott Gurály Ottó, és felesége Süli Zakar Melinda tulajdonában volt. Ám, mint azt a tulajdonos elmondta, az ingatlan nem rendelkezett biztosítással. 

Fotó: Kőszegi Önkormányzati Tűzoltóság

"A kárunk többszáz millió forint lett. Ehhez képest filléres biztosítással el tudtuk volna kerülni a veszteséget. Saját hibám, előtte azt gondoltam, nincs az épületben olyan érték, amit el lehetne vinni. A tűzeset előtt a fürdőszobákat lebontottuk, kicsupaszítottuk a házat, hogy kezdődhessen az építkezés. Való igaz, nem vittek el semmit, de a villám belecsapott, és mindez pár évig visszavette a projekt megvalósítását" - nyilatkozta a férfi.

De most ahogy elmondta, a dolgok egyenesbe kerülnek, az építkezés ugyanis megkezdődik.

70 darab 16 és 35 négyzetméteres lakást alakítanak ki az épületben. Az elképzelés szerint a konyhák az előszobákban kapnak majd helyet, a fürdő is innen nyílik majd.

Az épület több megújuló energiaforrást is kap. A fűtést hőszivattyú, és napelem felhasználásával oldják meg, víz, elektromos áram, szennyvízcsatorna már rendelkezésre áll.

Maga az épület működése szálloda jellegű lesz. Vagyis a lakásokat apartman jelleggel vehetik meg a tulajdonosok. Az épület üzemeltetését egy cég végzi el. Amennyiben a tulajdonosok ki akarják majd adni az apartmant, úgy ezt a szolgáltatást is az üzemeltetőn keresztül tudják lebonyolítani. 

Az épület földszintjén kap majd helyet a wellness, szaunák, konditerem, és kávézó is.

Hogy a komplexum mikor kezdheti el működését az egyelőre nem derült ki. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.