Nem csitulnak a hullámok a győri fürdőben

Dömötör Gábor 2025-03-10 08:28:00
Az egyik költségvetési vita során Győr polgármestere védelmi pénzként aposztrofálta a Rába Quelle város felé fennálló tartozását. Kíváncsiak voltunk, vajon tudnak-e közeledni az álláspontok.

A Rába Quelle Vízi Élménypark és Gyógyfürdő a város egyik büszkesége és fő turisztikai vonzerője... is lehetne. Azonban mindig van valami, ami elveszi a fókuszt a termálvíz gyógyító erejéről, a Cziráky-medence legendájáról, és a létesítmény egyéb pozitív tulajdonságairól. Hol az üzemeltető becsmérli a győrieket, hol a bérletidíj mértékéről vitázik a város és a fürdő, legutóbb pedig a nyugdíjasoknak járó(?) ingyenbérletek kapcsán parázslott fel a vita Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester és Antal Imre (FIDESZ-KDNP) a pénzügyi bizottság elnöke között. A jobboldali képviselő emelt hangon kérte számon, hogy a városvezetés miért szeretne felrúgni egy több évtizedes hagyományt, mire riposztként a város első embere a fürdő közel 100 milliós tartozását emlegette fel, amit szerinte védelmi pénzként használnak, egyfajta zsarolásként.

A jó idő beköszöntével egyre közeleg a strandszezon és kíváncsiak voltunk, hogy a felek álláspontjai tudnak-e közeledni egymáshoz. A Rába Quelle vezetőségével telefonon egyeztetett szerkesztőségünk, aminek eredményként a fürdő a következő nyilatkozatot tette:

“Cégünk több, mint húsz éve üzemelteti a győri fürdőközpontot, amely sajnos, ez idő alatt, méltatlan módon, többször is politikai csatározások középpontjába került. Ez két évtized alatt, rengeteg erkölcsi és anyagi kárt okozott cégünknek. Ahogyan a múltban, a jelenben sincs semmiféle tartozása a Rába Quelle Kft.-nek, a bérleti díjjal kapcsolatban pedig van egy ezzel szembe állított követelésünk az önkormányzat irányába. Szóban, írásban, hivatalos ügyvédi levélben többször jeleztük a polgármesteri hivatal felé, hogy szeretnénk tárgyalni az ügyekben, de ezekre nem kaptunk választ. Ezzel szemben, tényeket nélkülöző, alaptalanul vádaskodó írások, nyilatkozatok láttak napvilágot az illetékesek részéről úgy, hogy bennünket nem kerestek, nem kérdeztek meg. Természetesen ezzel kapcsolatban megtesszük a megfelelő jogi lepéseket, és reméljük, hogy az új polgármester végre eldönti, hogy városvezető lesz, vagy marad bulvár újságíró?!”

Az újságírói korrektség jegyében Pintér Bence válaszát is szó szerint, változtatás nélkül idézzük:

Továbbra sem tartom a fair és jogszerű ügymenet részének, hogy a cég tartozik a győri önkormányzatnak és emellé követelőzik. A város rendkívül jelentős kedvezményeket és forrásokat biztosított ennek a magánvállalkozásnak az elmúlt évek során. Az e-roller szerződést is újrakötöttük a városnak jobb feltételekkel. Megígérhetem, hogy a fürdő üzemeltetője nem fog tovább egyoldalúan jól járni a közös üzlettel. Vége van annak az időnek, amikor a város elszenvedője, nem pedig haszonélvezője a szerződéseknek. Éppen ezért tárgyalunk, amit nem könnyít meg, ha az üzleti partner becsmérli a várost és a város képviselőit."

A kemény szavak mögött csak remélni tudjuk – amiről egyébként mind a két fél biztosított – hogy a megoldás felé mozdulnak el a felek, és tárgyalásuk nyugvópontot hozhat a fürdő életében. Ezt az álláspontot képviseli Hajtó Péter (Borkaival Közösen a Jövőnkért) képviselő is, aki ezt nyilatkozta lapunknak: „A polgármester szerint a fürdő üzemeltetője egy éve nem fizet bérleti díjat, ugyanakkor az üzemeltetőnek is vannak jogosan elvárt kérései, elvárásai egy korábbi, hibás szerződés miatt, amelyeket tisztázni kell. Az üzemeltető nyitott a tárgyalásokra, de a mostani városvezetés eddig nem reagált megfelelően a megkereséseire, pedig a helyzetet meg kell oldani. Szükség van egyeztetésre, ahol a városnak is meg kell hallgatnia az üzemeltetőt, hogy egy tisztességes megállapodás szülessen a fürdő biztonságos működéséért. Civil képviselőként készen állok arra, hogy ebben részt vegyek és segítsem a megegyezés folyamatát.”

A FIDESZ-KDNP frakció véleményére is kíváncsiak voltunk, de cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ kérdéseinkre.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.