Jobb feltételekkel rollerezhetnek a győriek

Dömötör Gábor 2025-03-10 08:22:41
A városban évek óta elektromos rollereket üzemeltető céggel sikerült optimalizálni a szerződést a városvezetésnek.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester programjában mindig is kiemelt szerepet szánt a város közösségi közlekedésének, lévén aktív használója annak. Sok képviselőtársával ellentétben napi tapasztalatai vannak a buszközlekedéssel kapcsolatban, most pedig a városban évek óta futó E-Roller szolgáltatás kapott új, jobban átgondolt szerződést.

Győr közösségi közlekedésének diverzifikálásában fontos szerep hárul az elektromos rollekre, hiszen főleg a fiatalabb korosztálynak valós alternatíva a buszokkal szemben. Gyorsabb, szabadabb, lazább, de eddig sajnos elég drága is volt. A bérleti díjak optimalizálásával még szélesebb réteg számára lesz elérhető a közlekedés ezen modern formája, ezért is volt fontos a szerződés feltételeinek újragondolása.

„Voltak olyan – nem megfelelően szabályozott – elemei a város és a szolgáltató által megkötött korábbi szerződésnek, melyek mindenképp felülvizsgálatot és korrigálást, pontosítást igényeltek. Ilyenek például a gazdátlanul, szabálytalan helyen parkoló rollerek gyorsabb elszállítása, a közterülethasználati díjak időben történő folyósítása, a rollerrel elkövetett szabálysértések hatékonyabb felderítése vagy a gyakoribb – negyedéves – szakmai egyeztetések a szolgáltató és városunk érintett szervezetei között.” – írta közösségi oldalán Pintér Bence.

Fontosnak tartotta még, hogy win-win helyzet született, hiszen a TIER nevű szolgáltató cég továbbra is a város E-Roller szolgáltatója maradhat, az igazi nyertesek azonban a győriek, akik ezentúl kedvezőbb feltételek mellett vehetik igénybe ezt a fiatalos közlekedési formát. Megígérte továbbá, hogy a jövőben nagyobb hangsúlyt fektetnek a partnerségre és a kölcsönös egyeztető kommunikációra.

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.