A Falco nyerte a Magyar Kupát

Farkas Bazsi 2025-03-09 22:02:00
A Körmend az ezüstérmes. 

Falco KC Szombathely - Egis Körmend 101-76 (23-19, 29-27, 27-17, 22-13)

Magyar Kupa, döntő.
Kaposvár, Kaposvár Aréna.
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, Praksch Péter Árpád (Téczely Tamás Ferenc)

Szombathely: Pongó 8/6, Clark 12/6, Novakovics 12/6, Bognár 3/3, Popovics 22. Csere: Diggs 7/3, Perl 23/6, Kovács 7/3, Keller 7, Sövegjártó -, Verasztó -.

Körmend: Williams 8/3, Kountz 22/3, Kiss B. 2, Pipiras 3, Vuckovic 8. Csere: Kiss M. 3/3, Ferencz 5/3, Durázi 23/9, Gáspár 2, Bartik -, Schmera -,

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Falco legutóbb 2023-ban, a fővárosi Tüskecsarnokban ünnepelhetett kupadiadalt, majd tavaly meglepetésre kikapott a négy között a Szegedtől a BOK Csarnokban, és végül be kellett érnie a bronzéremmel. A favorit szombathelyi gárda 2021 és 2023 után a harmadik aranyára hajtott, a finálé pedig igazi presztízscsatát ígért a vasi "szomszédvár" Körmend ellen, amely már hétszer - legutóbb 2016-ban - hódította el az MK-serleget.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Az elődöntőben a magyar bajnok Falco az Atomerőművet - főként Perl Zoltán 35 pontos karriercsúcsával -, míg a Körmend a DEAC-ot verte, előbbi veretlenül vezeti az NB I tabelláját, míg utóbbi 10/10-es győzelmi mérleggel a hatodik helyen áll. A kupadöntősök egymás elleni bajnoki meccseit az idényben a szombathelyiek nyerték otthon 91-81-re, míg Körmenden 105-75-re. Eddig egyszer vívott kupadöntőt a két vasi alakulat, 1998. március 29-én a Körmend 81-69-re verte nagy riválisát.

A Kaposvár Arénában elképesztő hangulat várta a csapatokat, mindkét vasi városból csaknem ezer szurkoló érkezett Somogyba. A nyitónegyedben javarészt a januári negyeddöntőben a címvédő Szolnokot búcsúztató Falco volt előnyben, a Körmend 12-11-nél vezetett először. A feszültséget jelezte, hogy mindkét oldalon sok volt a szabálytalanság, a 15. percben 15 büntetőnél tartottak az együttesek, majd a körmendi vezetőedző, Forray Gábor kapott technikai hibát reklamálásért. A félidő - amelyben csak 48 másodpercig vezetett a Körmend - hajrájában kilenc pontra is meglépett a Szombathely, a nagyszünetben 52-46 állt a nagyórán.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Térfélcsere után tíz pont lett a különbség (56-46), a kissé lelassuló piros-feketék három perc alatt csak két pontot hoztak össze, és keretükből hiába járt Durázi Krisztofer már 20 pontnál, a légiósok keveset tettek hozzá a csapat teljesítményéhez. A harmadik játékrészben megroppanni látszott a Körmend, a 79-63-ról rajtoló zárószakaszban húsz pontra nőtt a távolság, így a hajrára már nem maradtak igazi izgalmak. A Falco legjobbja Perl Zoltán, a Körmendé Durázi Krisztofer lett egyaránt 23 ponttal. A négyes döntő legértékesebb játékosának (MVP) járó díjat a Falco szerb centere, Nikola Popovic vehette át.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazai sorozatokban a szezon során immár 23/0-s mutatóval büszkélkedő Falco 2021 és 2023 után harmadszor hódította el a kupaserleget. A férfi MK győztese három, az ezüstérmes 1,5 millió, a bronzérmes pedig 900 ezer forintot vihet haza - tudósított az MTI.

korábban, bronzmérkőzés:

Atomerőmű SE-DEAC 89-87 (23-30, 20-12, 15-19, 18-15, 13-11) - hosszabbítás után

Szólj hozzá!

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én.