Férfi kosárlabda Magyar Kupa - Harmadik aranyára hajt Kaposváron a Falco

ugytudjuk.hu 2025-03-07 16:07:02
A Falco legutóbb 2023-ban, a fővárosi Tüskecsarnokban ünnepelhetett kupadiadalt, majd tavaly meglepetésre kikapott a négy között a Szegedtől a BOK Csarnokban, és végül be kellett érnie a bronzéremmel.

A harmadik aranyérmére hajt a favorit Szombathely a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjében, amelyre hétvégén Kaposváron kerül sor.

A Falco legutóbb 2023-ban, a fővárosi Tüskecsarnokban ünnepelhetett kupadiadalt, majd tavaly meglepetésre kikapott a négy között a Szegedtől a BOK Csarnokban, és végül be kellett érnie a bronzéremmel. A 2024-es döntősök közül ezúttal sem a címvédő Szolnok, sem az ezüstérmes Szeged nem jutott a Final Fourba. Legutóbb 2017-ben fordult elő, hogy nem a Szombathely vagy a Szolnok hódította el a kupaserleget.

A Kaposvár Arénában a magyar bajnok és jelenleg is éllovas Falco az Atomerőművel, míg a másik ágon a Körmend a DEAC-cal csatázik szombaton a fináléért. A délutáni meccs igazi presztízsharc lesz, mivel az NB I első és második helyezettje feszül egymásnak. A Falco 20/0-ás, hibátlan mérleggel áll az élvonalban, ráadásul a Bajnokok Ligájában is továbbjutott a legjobb 16 közé - többek között Pongó Marcell emlékezetes, dudaszós, félpályás triplájával. Mint a szövetség honlapja kiemelte, Perl Zoltánék dobják a legtöbb pontot a bajnokságban (93,1), amivel átlagosan 15 ponttal szereznek többet az ASE-nál. Ugyancsak számottevő a különbség Milos Konakov csapatának védekezése és az összes többi együttes között. A Falco csak 69,3 pontot kap találkozónként, a második legjobb DEAC több mint 5 ponttal többet (74,6), míg a harmadik ASE több mint 8-cal (77,45). A bajnokságban 18/2-vel álló paksi kihívók feladatát nehezíti, hogy a Szombathely dobja a legjobban a közeli duplákat, a középtávoliakat és a második legjobban a triplákat, ráadásul ebben a szezonban mindkét egymás elleni bajnokit a Falco nyerte, amely Szombathelyen 87-77-re, Pakson pedig 85-70-re győzött.

Az esti elődöntőben a másik vasi alakulat, a bajnokságban hatodik Egis Körmend találkozik az ötödik DEAC-cal. A körmendiek játsszák a leggyorsabb kosárlabdát a magyar mezőnyben (75,5 labdabirtoklás meccsenként), és Forray Gábor együttesének a meccsenkénti 22 kiharcolt büntetője a legtöbb az élvonalban. A Debrecen ugyanakkor a liga leglassabb csapata (70,3 labdabirtoklás meccsenként), ennek megfelelően a második legkevesebb pontot dobja (73,5) és kapja is (74,6). Az idény első egymás elleni bajnokiját a DEAC megnyerte idegenben (80-85), aztán viszont a Körmend bizonyult jobbnak a hajdúságiak otthonában (66-82). A tabellán szinte nincs különbség a debreceniek (11/10) és a vasiak (10/10) között.

A férfi MK győztese 3, az ezüstérmes 1,5 millió, a bronzérmes pedig 900 ezer forintot vihet haza.

A program:

szombat, elődöntő:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 17.00

Egis Körmend-DEAC 20.00

vasárnap, helyosztók:

bronzmérkőzés 17.00

döntő 20.15

 

Az elmúlt tíz év győztesei:

2015: Szolnoki Olaj KK

2016: Egis Körmend

2017: Alba Fehérvár

2018: Szolnoki Olaj KK

2019: Szolnoki Olaj KK

2020: a koronavírus-járvány miatt elmaradt

2021: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

2022: Szolnoki Olajbányász

2023: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

2024: NHSZ-Szolnoki Olajbányász

Szólj hozzá!

Belebukott Kántás Zoltán ügyvezető a Sárvári Gyógyfürdőn fantomállásban foglalkoztatott férfi ügyébe

A Sárváriakért Egyesület képviselői felszólították a polgármester, és az alpolgármestert, hogy az esetből vonják le a politikai következtetést és legyenek önmagukkal következetesek.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.