A BVSC-Zuglóban folytatja pályafutását az olimpiai ötödik helyezett kőszegi ökölvívó Hámori Luca

Farkas Bazsi 2025-03-06 20:06:24
Los Angelesben érmet szeretne szerezni a sportoló.

A zuglói klub csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott: az elmúlt év legeredményesebb egyesülete a BVSC lett, amelynek nagymúltú ökölvívó szakosztálya bő másfél éve alakult újjá, Lakatos Regina tavaly a 70 kilósok között Európa-bajnoki ezüstéremet nyert.

"Nagy öröm, hogy sokak számára vonzó a BVSC"- szögezte le Szatmáry Kristóf, a BVSC–Zugló elnöke, aki kifejtette, a saját értékek megtartása mellett fontos, hogy új sportolók is csatlakozzanak a klubhoz, így az is, hogy a sportág történetének első női olimpikonja a Los Angeles-i ötkarikás játékokig szóló szerződést írt alá. Megjegyezte, a BVSC első olimpiai aranyérmét épp egy ökölvívó, Énekes István szerezte, mégpedig éppen Los Angelesben, 1932-ben.

"Világhírű sportolóink eddig is voltak, olyan viszont, akinek az egész világon szurkolnak, nem sok volt, Hámori Luca talán ilyen"
- mondta az elnök a párizsi olimpia eseményeire utalva. Egyben rámutatott: Hámori a Tatai utcai sportkomplexum legújabb fejlesztését, a tavaly ősszel átadott ökölvívótermet használja majd a felkészülése során.

Régi Dániel szakosztályvezető arról beszélt, hogy a tavalyi év volt a szakosztály első teljes versenyszezonja, amely során különböző korosztályokban hat magyar bajnoki címet nyertek a BVSC öklözői.

A 66 kilogrammos súlycsoport magyar bajnoka, Hámori az MTI-nek elmondta, az ötkarikás játékok óta eltelt több mint fél évben eljutott odáig, hogy most már pozitív élményként tud visszatekinteni az olimpiára. Eddig a kőszegi Fitt-Box Ökölvívó Egyesületet erősítette a 23 esztendős bokszoló, viszont a játékok után át kellett gondolnia a jövőt, mivel mindenképpen szeretne végigcsinálni még egy olimpiai ciklust.

"Ahhoz, hogy esetleg 2028-ban egy éremmel térhessek haza, ami tavaly nem sikerült, változtatásokra van szükség. Ezért jutottam arra az elhatározásra, hogy Budapestre költözöm. Mivel Régi Dániel edzővel szerettem volna együtt dolgozni, ő pedig a BVSC-nél van, így könnyű döntés volt, hova is jöjjek. Hála Istennek ő is szeretne velem dolgozni, úgyhogy hamar elrendeződtek a dolgok"
- fejtette ki a 23 éves bokszoló.

Az év fő versenye a szeptemberi világbajnokság lesz Hámori Luca számára, ahonnan szeretne érmet, legfőképp aranyat hazahozni. Előtte még számos állomás lesz, például a jövő heti Bocskai István Emlékverseny Debrecenben, ahol először száll ringbe az új olimpiai súlycsoportban, a 65 kilósok között.

Szólj hozzá!

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is.