Győrben élő külföldi vert át nem létező aranyrudakkal egy német férfit

ugytudjuk.hu 2025-03-04 09:24:36
40 millió forinttal verte át.

A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint az 53 éves német sértett 2020 nyarán ismerkedett meg egy személlyel, aki azt állította, hogy az Egyesült Államokban él. Azt mondta a sértettnek, hogy 20 aranyrudat fog örökölni, amit Németországba akar szállítani, ehhez azonban pénzre van szüksége. Azt is állította a sértettnek, hogy nem tud utalásokat fogadni, ezért több ismerőse – köztük jelen ügy vádlottjának - számlaadatait adta, meg, ahova a sértett az elkövetkező években rendszeresen utalt is pénzt.

Természetesen az elkövetők soha nem rendelkeztek az aranyrudakkal, csak tévedésbe ejtették a sértetett, aki ebben az időszakban többször utalt az akkor Győrben élő külföldi vádlott számlájára, összesen több mint 40 millió Ft-ot.

A vádlott a sértett által utalt összegeket továbbutalta más személyeknek, abból vásárolt, vagy felvette készpénzben.

A vádlott közreműködött abban, hogy a csalás útján megszerzett vagyon eredetét elfedje.

Az ügyészség a férfit e cselekménye miatt minősített pénzmosás bűntettével vádolta meg. Vele szemben két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható. Az ügyészség indítványozta, hogy a férfival szemben pénzbüntetést is szabjon ki a bíróság, valamint utasítsa ki az ország területéről.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.