Az ásott kút szivattyúk titkai és típusai

ugytudjuk.hu 2025-03-03 09:28:30
A növekvő vízszükséglet miatt ma már egyre többen keresik az ásott kút szivattyúkat. Ezek az eszközök lehetővé teszik a víz felhozatalát az ásott kutakból, amelyeket leggyakrabban háztartási célokra használunk, például kertöntözéshez vagy éppen állattartáshoz.

Gondolkodott már azon, melyik ásott kút szivattyú lenne a legmegfelelőbb megoldás az Ön számára?

Miért fontos a megfelelő szivattyú kiválasztása?

Az ásott kutak jellemzően sekélyebbek, mint a fúrt kutak, ám a víz felszínre hozatalához mégis szükség van szivattyúra. Az ilyen kutakban működő szivattyúk egyszerű, mégis hatékony felépítéssel bírnak, és a megfelelő választás hosszú távon is megtérülő beruházást jelent. A Szivattyuk.hu weboldalán számos tippet talál a szivattyúk világával kapcsolatban.

Az ásott kutak jellemzői

Az ásott kutak hagyományos formái közé tartoznak a betongyűrűs és a téglával kirakott kutak. A betongyűrűs kutak rendkívüli stabilitást és tartósságot biztosítanak, ami ellenáll a talaj természetes mozgásainak, és megakadályozza a víz általi eróziót.

Hasonlóképpen a téglával kirakott kutak is régóta bizonyították hatékonyságukat és tartósságukat. E két típuson belül is van helye a modern megoldásoknak, mint például az agyaggal való védelem körbe, amellyel kivédhetjük a talajfelszínről érkező szennyeződéseket. Ennek köszönhetően csökkenthető a beszivárgó csapadékvíz és esetleges szennyeződések veszélye.

A szivattyútípusok és egyéni igények

Ahogy egyre többen keresnek vízkitermelési megoldásokat, úgy nő az igény az ásott kút szivattyúk iránt is. Mindazonáltal ezek a szivattyúk nem igazán különböznek típusonként, azonban vannak bizonyos ismérvek, amelyek alapján érdemes választani:

  • Úszókapcsolóval vagy anélkül: A szivattyúk egyik fontos jellemzője lehet az úszókapcsoló megléte, amely segít megelőzni a szivattyú szárazon futását.
  • Anyaghasználat: Van különbség a fém és a műanyag házas szivattyúk között. Mindkettő megfelelő lehet, de a mai magas szilárdságú kompozit műanyagok kiváló alternatívát jelentenek a hagyományos fémtestekkel szemben.
  • Áramláskapcsoló: Egyes modellek áramláskapcsolóval is rendelkeznek, amely további kényelmi funkciót biztosít, hiszen képes az automatikus ki- és bekapcsolásra a vízfolyás alapján.

A mesterséges tervezés és a folyamatos innováció révén az új ásott kút szivattyúk egyre megbízhatóbbak és költséghatékonyabbak lesznek. Önnek is érdemes lehet átgondolni a lehetőségeket.

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Új szelek fújnak: nem politikusokkal töltötték fel a megüresedett bizottsági helyeket Győrben

Egy pénzügyi szakember és egy győri vállalkozó került a városi bizottságokba, Pintér Bence most részletesen is bemutatta őket.

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.