Megválasztották a Savaria Szimfonikus Zenekar új igazgatóját

ugytudjuk.hu 2025-02-27 11:26:00
Popa Gergely vezeti 5 évig a zenekart.

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése 2024. november 28-án pályázati felhívást fogadott el a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatói álláshelyének betöltésére. A pályázati felhívásra határidőben 4 pályázó, Balassa Krisztián, Batyi Róbert, Popa Gergely és Szabó Péter nyújtott be pályázatot, utóbbi 2025. február 21-én írásban visszavonta azt. A zenekari szakmai bizottság 2025. február 13-án, 14 órakor Szombathelyen, a Városházán tartotta ülését. A szakmai bizottság a pályázatokat értékelte.
 
Balassa Krisztián pályázatáról a Szakmai Bizottság az alábbi összegző véleményt alkotta: pályázata formai szempontból érvényes volt, a pályázó a pályázati feltételeknek megfelel. A Szakmai Bizottság 0 igen, 8 nem szavazat mellett Balassa Krisztián pályázatát nem támogatta.
 
Batyi Róbert pályázatáról a Szakmai Bizottság az alábbi összegző véleményt alkotta: pályázata formai szempontból érvényes volt, a pályázó a pályázati feltételeknek megfelel. A Szakmai Bizottság 0 igen, 8 nem szavazat mellett Batyi Róbert pályázatát nem támogatta.
 
Popa Gergely pályázatáról a Szakmai Bizottság az alábbi összegző véleményt alkotta: pályázata formai szempontból érvényes volt, a pályázó a pályázati feltételeknek megfelel. A Szakmai Bizottság 7 igen, 1 nem szavazat mellett Popa Gergely pályázatát támogatta.
 
Szabó Péter pályázatáról a Szakmai Bizottság az alábbi összegző véleményt alkotta: pályázata formai szempontból érvényes volt, a pályázó a pályázati feltételeknek megfelel. A Szakmai Bizottság 0 igen, 8 nem szavazat mellett Szabó Péter pályázatát nem támogatta.
 
A szakmai bizottság és az önkormányzat illetékes bizottságának véleménye ismeretében Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése a 2025. február 27. napján tartott ülésén az alábbiakról döntött:

 A Közgyűlés – a Szakmai Bizottság javaslatával egyezően – egyhangúlag a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójának 2025. június 1. napjától 2030. május 30. napjáig terjedő határozott időtartamra Popa Gergelyt választotta meg.

Popa Gergely Győrben született, középfokú tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte, majd a Zeneakadémián szerezett diplomát hegedűművész és hegedűművész-tanár szakon. 2000-től a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának tagja. 2000-től 2004-ig a Kanazawai Zenekar vendégművésze. 2004–2008 között a Mathias Institut munkatársaként teljesítményértékelési rendszerek kidolgozásában és működtetésében szerzett tapasztalatokat, de nem hagyta el a zene világát. 2007-től 2013-ig  a Savaria Szimfonikus Zenekar szólamvezetője és koncertmestere, 2009-től 2018-ig a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólamvezetője, ahol 2014-től egy éven át zenekari menedzserként dolgozott. 2018-tól 2023 júliusáig a Magyar Állami Operaház zenekar-igazgatója.

Szólj hozzá!

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.