Konszenzus:a győri Fidesz támogatja az Egészség Centrum pályázatát, a városvezetés pedig igent mondott az egyik marcalvárosi rendelő felújításra

Dömötör Gábor 2025-02-27 14:53:00
Ez már egy közös munka eredménye.

Komoly befeszülés volt várható a mai győri közgyűlésen, hiszen ezt a tanácskozást már múlt héten megkezdték a képviselők, aztán Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester még a költségvetés tárgyalása előtt berekesztette a vitát.

Fotó: Dömötör Gábor

Mára tüntetésre biztatta a polgárokat a város első embere. Így tiltakozva a fideszes erőből való politizálás ellen. Ehhez képest a mai délután komoly kompromisszumot hozott már az elején.

Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester, a TOP Plusz pályázatok kapcsán sikeres kompromisszumról számolt be, amit megköszönt a többségi frakciónak. Ennek köszönhetően egy, minden törvényi előírásnak megfelelő, felelősségteljes döntés született, sikerült megállapodni a marcalvárosi rendelőfelújítás és az Egészség Centrum pályázata kapcsán.

Fotó: Dömötör Gábor

Borsi Róbert (FIDESZ-KDNP) frakcióvezető szerint így kellene működnie a közös munkának, ám fontosnak tartja kronológiában elmondani, hogy a polgármesteri javaslat csak felét oldotta volna meg az orvosi rendelő felújításának. Számonkérte Pintér Bencétől a hétfői rádióinterjúban elhangzottakat, amiben gonosz, rinocérosznak aposztrofálta Borsit, pedig ő csak jót akart. Bocsánatkérést vár, Pintér gyakoroljon gesztust, amiért azt mondta, hogy emberek halnának meg, ha a FIDESZ-KDNP javaslata valósul meg. Borsi szerint a hajléktalan kórház nem tud most megvalósulni az eredeti formájában, nem lehet olyan pályázaton indulni, ahol nem tudnak megfelelni a feltételeknek.

Kósa Roland szerint a hajléktalan szálló kapcsán valós állítás, hogy emberéletek forognak kockán. Ezt a projektet örökölték, bizonyos, valóban rizikós pontjait át fogják gondolni, ki fogják venni a tervezetből, és hisz benne, hogy ez így egy sikeres pályázat lehet.

Pintér polgármester hétfőn a rádióban még annak tudatában beszélt, hogy a FIDESZ-KDNP akkor még le akarta húzni az egészség centrum működését. Több ilyen együttműködést vár a jövőben.

Eredmény: a FIDESZ-KDNP támogatja az Egészség Centrum szűkített formában való pályázatát, a városvezetés pedig igent mondott a két marcalvárosi rendelő közül az egyik felújításra. Sikernek értékeli mind a két oldal, megszavazták, elfogadják, páran még meg is tapsolták.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.