Véglegesítik a “fekvőrendőrt” a szombathelyi Teleki Blanka utcában

Farkas Bazsi 2025-02-25 11:28:54
Ne tessék dudálni!

Még az országos médiát is megjárta a szombathelyi Teleki Blanka utcában telepített ideiglenes fekvőrendőr. A forgalmi akadályra azért volt szükség mert az utcában lakók jelezték, hogy az ott közlekedő személy-, és teherforgalom nem tartja be az 50 km/h-ás sebesség határt.

A forgalomlassító azért kapott országos figyelmet, mert néhány az utcában közlekedő teherautó sofőr az akadályt megbosszúlva ,azon áthaladva dudálni kezdett. Ez néha azt jelentette, hogy hajnalban verték fel így a környék lakosait.

A mai Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság ülésén volt téma az utca, pontosabban a lassító további sorsa.

Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) a körzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy az itt lakók túlnyomó többsége azon az állásponton volt, hogy maradjon a forgalom lassító. Így az ideiglenes útakadályt végelegesre építik át. 

Ennek megfelelően kikerül a 30-as, valamint a forgalomlassítóra felhívó tábla is.

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) bizottsági elnök egyúttal arra kérte a hivatalt, hogy nézzék meg a város összes kihelyezett “fekvőrendőrének” környezetét, és ahol kell pótolják a felhívó táblát.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.