A Győri Városrendészet vizsgálja a kényes levél-esetet

Dömötör Gábor 2025-02-25 17:41:00
Komoly vitákat generált Pintér Bence tegnapi posztja, melyben a Városrendészet dolgozóinak segélykérését tolmácsolta. Meghallgattuk a másik felet.

Mint ismert a Győri Városrendészet dolgozóinak több, mint fele kétségbeesett hangvételű levelet írt a polgármesternek, amiben toxikus munkakörnyezetről, megalázásról és megfélemlítésről vallanak. Vádjaik Miletics Mór szakmai vezető ellen szólnak, akinek a városvezetés felajánlotta a közös megegyezéssel való szerződésbontás lehetőségét, hogy az így is kellemetlen ügy, minél rendezettebb és gyorsabb lezárást kapjon. Miletics nem élt a lehetőséggel ezért Pintér Bence, (TSZ-LMP-Momentum) Kozma Zoltánhoz, a Városrendezést vezetőjéhez fordult, és utasította a munkaviszony megszüntetésére.

Kerestük az ügy érintettjeit, közülük Kozma Zoltán készséggel válaszolt telefonon feltett kérdéseinkre. Leszögezte, hogy a legfontosabb és legelső lépés a levél igazságtartalmának tisztázása, minden érintett meghallgatása egy hivatalos eljárás keretein belül, ami már folyamatban van. Jelenleg jogász dolgozik a közigazgatási – és fegyelmi eljáráshoz szükséges hivatalos adatok és az eredeti levél kikérésén, majd ezután hivatalból keresik meg a polgármestert.

A levélben szereplő kemény állításokat azért tartja furcsának, mert Miletics Mór napi szinten nem áll kapcsolatban az állománnyal, csak elvétve találkoznak, és a levél tartalmából az sem derül, hogy a vezetők közül kire gondolnak pontosan. Amit még nem értek, ha ilyen jellegű problémák vannak, és nem az én személyemmel kapcsolatban, akkor miért nem kerestek meg? Akkor is megtettem volna a szükséges lépéseket, szóval ez ezért is kellemetlen az én szememben.”

Azzal kapcsoltban nincs ötlete, ha az derül ki, hogy nem igazak ezek a vádak, akkor kinek állt érdekében megírni a levelet. Éppen ezért hangsúlyozta mégegyszer, a fegyelmi eljárás kétoldalú, Miletics Mórt ugyanúgy vizsgálja, mint a levélírókat. „Meg kell hallgatni minden éritettet mert azután fogunk tisztán látni. Egy joghatást kiváltó bármilyen döntést, például, ha én bárkinek a munkaviszonyát meg kell szüntessem, akkor azt nagyon komolyan, bizonyítható tényekkel, kell alátámasztani!”

Frissítés!

Cikkünk megjelenését követően, Kozma Zoltán, a következő kiegészítést kérte szerkesztőségünktől:

"Megjegyezni kívánom, hogy ebben a kérdésben a Polgármester Úr nem keresett meg engem, nem történt semmilyen egyeztetés sem, így nem értem hogy a részéről miért Miletics Mór neve merül csak fel. Továbbá szeretném megerősíteni, hogy a vizsgálat nem Miletics Mór szakmai igazgató ellen folyik, hiszen a levél tartalma alapján abban minden vezető érintett, így álláspontom szerint egy független jegyzői vizsgálat lefoytatása szükséges."

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.