Beintett az MLSZ, nem cserélhet hazai pályát a Haladás

Farkas Bazsi 2025-02-24 08:59:00
A Sportkomplexumban kell lejátszani a meccseket, ami közel 46 millió forintos plusz költséget jelent az önkormányzati cégnek.

Eldőlt: nem járul hozzá a Magyar Labdarúgó Szövetség ahhoz, hogy az NB III-as bajnokságban játszó Haladás labdarúgócsapata hazai pályát cseréljen.

Ez azt jelenti, hogy a Haladás Sportkomplexumban kell játszani a hazai bajnokikat, ez pedig 36 millió 406 ezer 819 forint + ÁFA, vagyis közel 46 millió forint plusz költséget jelent az önkormányzati cégnek. 

Ez azért is húsbavágó, mivel a csapatot működtető Haladás 1919 Labdarúgó Kft. üzleti tervének elfogadásánál ezzel az összeggel nem kalkulált az ügyvezető. A cégnek az eredeti tervek szerint 58 millió forintot szánt a szombathelyi városvezetés, ezt most azonban újabb támogatással kell megfejelnie.

A Sportkomplexumban egy mérkőzés megszervezésének járulékos költségei 1-1 millió 500 ezer forint között mozognak. Ehhez most pluszban hozzájön az a bérleti díj, amit a létesítményt üzemeltető Haladás Sportkomplexumot Fejlesztő Nonpforit Kft. kér.

Ősszel 1500 forint volt egy belépő ára a stadionba, ahol 2-300 néző előtt rendezték meg a meccseket. Ezek szerint - optimista becslésünk szerint - a jegybevételből alig 500 ezer forint folyhat be. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.