Távozásra szólította fel a Városrendészet szakmai vezetőjét, Pintér Bence!

Dömötör Gábor 2025-02-24 16:35:00
Megrázó levélben kiáltanak segítségért a Városrendészet megalázott és megfélemlített munkatársai. Pintér Bence kiáll értük, a szakmai vezető viszont maradna.

Sötét időkre emlékeztető, segélykiáltó levelet írtak Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármesternek a Győri Városrendészet dolgozói. Tarthatatlan, toxikus munkahelyi környezetről vallanak, megfélelemlítésről, szakmai minimumok hiányáról szól az írás, melyet az állomány több, mint fele szignált névvel és igazolványszámmal. A kialakult megalázó helyzetre azonnal reagált a városvezetés, Pintér Bence távozásra szólította fel az elfogadhatatlan munkaköri légkör felelősét, Miletics Mórt, aki nem élt a közös megegyezéssel járó szerződésbontás selyemzsinórjával. Most Kozma Zoltánnál a Városrendészet vezetőjénél pattog a labda, neki kell döntést hozni, hogy a megfélemlített emberek a győriek biztonságáért dolgozhassanak. 

A polgármester témában írt Facebook bejegyzését változatlan formában idézzük: 

"LEVELET KAPTAM VÁROSRENDÉSZ POLGÁRTÁRSAINKTÓL – lemondásra szólítottam fel Miletics Mór megbízott szakmai vezetőt
A segítségkérő levelet a Városrendészet fizikai állományának fele írta alá, majd 2025. február 11-én a polgármesteri kabineten keresztül eljuttatták hozzám.
 
 
A levél több, mint segélykiáltás. A Városrendészeten belüli állapotok mind szakmailag – de főleg emberileg – elfogadhatatlanok. Nem lehet tovább szó nélkül elmenni amellett, hogy micsoda emberi és morális károkat okoz a toxikus munkahelyi légkör és az ebből fakadó létbizonytalanság egy városi intézmény dolgozóiban.
 
A levél elolvasása után haladéktalanul egyeztetést kezdeményeztünk Kozma Zoltán úrral, a Városrendészet vezetőjével. Igyekeztünk feltárni az okait a munkavállalói panaszoknak és a nyilvánvaló szakmai anomáliáknak – mint például a méregdrágán bérelt vezetői és tanácsadói autók, az indokolatlan járműbeszerzések, a tisztázatlan szakmai kompetenciák.
Ezen egyeztetés és a részletek megismerése után arra a döntésre jutottam, hogy Miletics Mór megbízott szakmai vezetőt közös megegyezésen alapuló lelépésre szólítom fel. Erre pár nap gondolkozási idő után a megbízott szakmai vezető nemet mondott.
Ezek után Kozma Zoltán intézmény vezető urat arra kértem, hogy Miletics Mór megbízott szakmai vezető munkaviszonyát szüntesse meg.
 
Bízom intézményvezető úr józan belátásában, hogy végrehajtja kérésemet és a továbbiakban a Városrendészet egy valóban hatékonyan, és jó munkahelyi légkörrel funkcionáló fontos intézménye lesz Győrnek. Mert a Városrendészetnek, aminek Győr közbiztonságában létfontosságú szerepe van, nemhogy nem romolhat a hatékonysága, de fénysebességgel kell javulnia. Ezt várják el a győri polgárok és én is, a város polgármestereként.
 
Zajszintmérős utcai jármű kontroll bevezetése az illegálisan átalakított autók kiszűrésére, több ütemben korszerűsített közterületi kamerarendszer működtetése, hatékony és érzékelhető eredményeket hozó közbiztonsági munka, ezek a közeljövő szakmai feladatai!"

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.