Nincs költségvetése Győrnek, a polgármester elnapolta a már megnyitott közgyűlést

Farkas Bazsi 2025-02-21 18:38:00
Pintér Bence szerint a helyi Fidesz-KDNP frakció meghamisította az általuk benyújtott költségvetés számait.

"A Fidesz megszorításokkal és saját használatú pénzeszsákokkal teli költségvetést nyújtott be, amelyben hamis bevételi számokkal, szándékosan elkalkulált tervezet szerepel. Meghamisították a gazdasági realitásokat, ilyet utoljára Gyurcsány Ferenc csinált. Önök a hasukra ütöttek, majd 1,8 milliárdot beleírtak pluszban a költségvetésbe. 640 millió forint iparűzési adó bevételt írtak be pluszban, ami a szakértők szerint teljesen megalapozatlan. Felelőtlenül elherdálni a város tartalékait, felélnék a város vízgazdálkodási fejlesztési alapját is. A trükkök százait pedig azért vetik be, hogy tovább szórhassák a győriek pénzét, kontroll nélkül" - többek között ezt mondta el Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester, abban a beszédben, amiben azt indokolta meg, hogy miért napolja el 7 nappal azt a közgyűlést, amin a város költségvetését kellene a képviselőknek megtárgyalni, majd megszavazni.

Péntek délután 17 órára hirdették meg a rendes havi közgyűlést, a napirendi pontok elfogadása után pedig szünetet rendelt el Pintér polgármester, majd annak végeztével közölte, hogy az ülést elnapolja. 

Hosszasan sorolta azokat a módosításokat, amiket a Fidesz-KDNP frakció nyújtott be ahhoz a költségvetéshez, amit a hivatal szakemberei készítettek el, ahogy fogalmazott, a szakma és a polgármesteri hivatal teljes kizárásával.

2 milliárd 500 ezer forintot tesz ki az a tétel, amit úgy terjesztett be a kormánypárti frakció, hogy azt sem lehet tudni, hogy ki milyen feltételekkel kaphat ebből a pénzből - hangzott el.

300 millió forintot vonnának el a polgármesteri hivataltól, ami azt jelenti, hogy a hivatali dolgozók bérfejlesztését nem tudják végrehajtani, de 15 főt ki is kell rúgni a hivataltól - hívta fel a figyelmet. 

"A megszorítások minden győrit érintenek, igaz Önöket nem, Önök már a pénzüknél vannak. Önök szerint mindenki más mehet a levesbe!" - mondta a polgármester a Fidesz-KDNP frakciónak címezve. 

Pintér Bence emlékeztetett, hogy a kormánypárti képviselők már kétszer emelték a fizetésüket. Egyszer 375%-kal emelték meg visszamenőleg majd a felügyelőbizottsági tiszteletdíjakat is emelték, ahol azok a fideszes képviselők ülnek, akik helyet foglalnak a közgyűlésben is.

A polgármester február 27-én 14 órára napolta el a közgyűlést. A városlakókat a fideszes arroganciával szemben hívta tiltakozni a város első embere.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.