Maffia módszerek a Rába Quelle-nél?

Dömötör Gábor 2025-02-14 08:00:01
A győri FIDESZ-KDNP szerint Pintér Bence elvesz a nyugdíjasoktól, a polgármester szerint viszont a fürdő vesz el a várostól.

Parázs vita alakult ki a Közigazgatási és Pénzügyi Bizottság ülésén, csütörtök délután, ahol a költésvetéssel kapcsolatban egyeztettek a tagok. Antal Imre (FIDESZ-KDNP) a bizottság elnöke, vehemens módon vetette a polgármester szemére, hogy el akarja venni a nyugdíjasok ingyenes Rába Quelle bérletét, ami nagyjából 70 millió forint, és ezzel egy évtizedes hagyományt tiporna lábbal.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) ezzel szemben elmondta, úgy szeretne nekimenni a 2025-ös költségvetésnek, hogy nem felületi problémákat kezel, hanem a gyökereinél ragadná meg a fürdőüzemeltetés körüli nem kevés anomáliát. Szerinte vissza kell lépni a nulladik pontig, és meg kell kérdezni a Rába Quelle-t, hogy miért nem fizet bérleti díjat tavaly március óta. Antal képviselő érvelése ellenére Pintér kijelentette, hogy ő szívén viseli, viselné a nyugdíjasok sorsát, de konkrétan ’védelmi pénznek’ nevezte azt a meg nem fizetett összeget, amivel a fürdő visszaél, és zsarolja a városvezetést.

Az nem egy jó gyakorlat, hogy egy vállalkozás működését a köz finanszírozza, miközben a profit a cégnél marad. Az emelt hangú vitában a polgármester szerint elődje, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) kampánycélokra használva az utcán osztogatta a bérleteket, Antal Imre viszont azt emelte ki, hogy bár ezzel a gyakorlattal ő sem ért egyet, de szerinte: ami a szépkorúaknak jár, azt nem kellene elvenni.

Fotó: MTI/Varga György

Pintér Bence továbbra is azt tartja alapvetésnek, hogy a fürdő jogi és anyagi kérdéseinek tisztába tétele után ismét járhat az ingyen belépő, de az alapvető probléma az, hogy értelmezés béli vita van köztük. A FIDESZ-KDNP szerint a 70 millió forint ’termál-bérlet’ címen szerepel a költségvetésben, miközben a polgármester szerint ez a fürdő direkt (értsd. rejtett) finanszírozása, amit csak akkor fog támogatni, ha az megfizeti a bérleti díjakat. A vita folytatása a közgyűlésben várható.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.