Kifizették a tartozást, most már igazolhat játékosokat a Haladás NB III-as labdarúgó csapata

Farkas Bazsi 2025-02-13 21:41:10
Aleksandar Jović elmaradt bérét kellett rendezni.

Feloldotta a Haladás átigazolási tilalmát a FIFA!
Ma délután a klub rendezte a kötelezettségvállalását, így a FIFA feloldotta a Haladás átigazolási tilalmát. 
A Magyar Labdarúgó-szövetség is jelezte a hírt a klubnak, így most már nincs akadálya a focisták szerződtetésének. - adta közzé ma a Szombathelyi Haladás Facebook-oldala.

Tegnap számoltunk be arról, hogy az MLSZ jóváhagyta a focicsapat licenc kérelmét, ám mint az a szövetség közleményéből kiderült:

"Az NB III-as csapat azonban kizárólag abban az esetben tud játékosokat szerződtetni az átigazolási szezon végéig, amennyiben a FIFA feloldja a jogelőddel szemben kirótt tiltását. A nemzetközi szervezet ugyanis - sportszakemberek felé fennálló tartozás miatt - a korábbi NB III-as sportszervezetet három átigazolási időszakra kizárta az átigazolásból."

Mivel az átigazolási szezon február 14-én, vagyis pénteken lejár, így sürgető volt rendezni az ügyet.

Információink szerint a Haladásnak Aleksandar Jović felé volt tartozása, a tréner pedig ezt jelezte korábban a magyar, majd a nemzetközi szövetség felé. A nagyságrendileg 10 millió forintos tartozás a mai napon rendezve lett, így a korábban már szerződtetett szombathelyi játékosok sportolói igazolásának regisztrációja hivatalosan is megkezdődhetett.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.