Ahogy arról korábban írtunk, 2020-ban, még a koronavírus járvány idején, átruházott hatáskörben, tételenként 20 millió forintig kapott felhatalmazást pénzek kiszignálására Kondora István (Fidesz-KDNP) sárvári polgármester.
Időközben pedig - 2024 év elején - a tételek keretösszegét még tovább emelték, így az 20-ról 25 millió forintra nőtt.
Ám úgy néz ki lassan ez sem lesz elég a város akkut problémáinak kezeléséhez. A csütörtöki testületi ülés anyagai között tárgyalják majd a 2024-es költségvetés utolsó módosítását, ahol a polgármesteri keretet még tovább emeltetné Kondora.
A napirend ide vonatkozó részlete egészen pontosan így szól:
"18. § (1) A képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert az önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosítására és a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításra esetenként és intézményenként vagy feladatonként 30.000.000 Ft összeg erejéig, kivéve a 8. § (2) bekezdésében szereplő céltartalék felhasználását."
A tételek között pedig már szerepel is olyan, ami élve a módosítás adta lehetőséggel, ki is maxolja a fent említett 30 millió forintos keretet. Ilyen a Sárvári Sportfólió és Kulturális Kft. működési költségeire elkülönített 30 millió forint.
A cég egyébként 2024 novemberében már kapott külön soron pénzt a polgármesteri keret terhére. Ekkor 25 millió forint érkezett a Kft. kasszájába az önkormányzattól.
Csak összehasonlításként említjük meg, hogy Győrben a jelenlegi szabályozás szerint a polgármesternek havonta összesen 40 millió forintig van joga átcsoportosítani a városi költségvetés terhére.
Frissítés
Cikkünk megjelenése után kaptuk az értesítést, hogy a változtatás már a 2024. november 21. ülésen megszavazásra került a 2024-es költségvetés 3. számú módosításában. A pakkban elfogadott előterjesztésben egyetlen mondattal tértek ki a polgármesterei keret emelésére:
6. § Az Ör. 18. § (1) bekezdésében a „25.000.000” szövegrész helyébe a „30.000.000” szöveg lép.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |