A Haladás Sportkomplexum ügyvezetője akadályozhatja a Haladás pályára lépését

Farkas Bazsi 2025-02-10 12:31:00
Eddig ingyenesen használhatta az NB III-as focicsapat a Sportkomplexum pályáját, most a tavaszi szezonra pénzt kérnek a bérlésért.

36 millió 406 ezer 819 forint + ÁFA

- ennyi pénzt kér Gál Sándor, a Haladás Sportkomplexum ügyvezetője a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-től a tavaszi szezon stadion használatáért, tudta meg szerkesztőségünk.

Értesüléseinket Keringer Zsolt, az önkormányzati labdarúgó cég ügyvezetője erősítette meg.

A Haladás VSE eddig úgy oldotta meg a komplexum bérlését, hogy a központi költségvetésből címkézve kaptak pénzt a bérleti díjra, így az egyesületi támogatást megkapva tovább utaták azt, így gyakorlatilag nekik nem került pénzbe a használat. A korábban az NB II-es focit üzemeltető Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft. szintén az állami pénzből kapta meg a bérletidíj fedezetét, így bérleti díjat nekik nem kellett kigazdálkodni, igaz, a rendezés járulékos költségei a Kft.-t terhelték.

A Haladás 1919 Labdarúgó Kft. alapításánál az egyik fő szempont volt, hogy a Haladás VSE tulajdonos legyen a cégben, így a továbbiakban is működhessen a korábban már használt modell. 

Mint azt Keringer Zsolt elmondta, a stadiont üzemeltető Sportkomplexum Fejlesztő Nkft.-től olyan szerződéstervezet kaptak, amiben a fent már említett bérleti díj összeg szerepel. Ezen felül pedig az is, hogy a rendezési járulékos költségeket (biztosítás, mentő, hangosítás, jegyértékesítés), akár csak korábban, most is nekik kell állni.

Mi semmi mást nem szeretnénk, mint hogy ugyanazokat a feltételeket kapjuk meg, mint amit a HVSE ugyanezzel a csapattal az ősszel megkapott. A rendezési költségekkel a kezdetektől fogva számoltunk, azonban plusz bérleti díjjal nem. Folyik a továbbiakban is a levelezés a komplexummal, próbálunk egyezkedni. A szerződéssel kapcsolatos észrevételeinket leírtuk, a válaszunkat megküldtük, bízunk a pozitív elbírálásban - mondta az ügyvezető. 

Az ügyet még tovább bonyolítja, hogy ősszel a Sportkomplexum lett bejegyezve a Haladás hazai pályájának. Ettől pedig a bajnokság ideje alatt csakis úgy lehet eltérni, hogy az MLSZ elnöksége jóváhagyja egy esetleges másik pálya használatát. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.