Egymás kezébe adják a szakértők a Nádasdy-vár kilincsét

Farkas Bazsi 2025-02-05 09:10:31
Folyik az önkormányzati tulajdonba vétel előkészülete. A polgármester szerint ha végbemegy a folyamat, az áldás és gond is lesz egyben.

2024 júliusában Lázár János, Építési és Beruházási Miniszter előterjesztésére megszavazott kastély törvény értelmében az eddig az állam tulajdonában lévő kastélyokat ingyenes lehetne privatizálni, igaz ennek fejében az új tulajdonosnak állagmegóvási kötelezettsége lenne, valamint az év túlnyomó részében, 300 napot kitéve ingyenesen biztosítani kellene a bejárást a közönségnek a kastélyok parkjába, illetve amennyiben a kastély közgyűjteménynek ad otthont, úgy azt a továbbiakban szintén elérhetővé kell tennie.

A sárvári Nádasdy-vár kapcsán elsőként jelentkezett a helyi önkormányzat, hogy szeretnék ha eddig a működtetésükben üzemelő épület a város tulajdonába is kerülne. 

A képviselő-testület tavaly augusztusban tárgyalta a tulajdonbavételt, amihez a polgármester megkapta a képviselők támogatását.  

A januári ülésen került ismét szóba a tulajdonba vétel. 

Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester elmondta, hogy a minisztérium első körben egy jelentést kért, amit megküldtek és “kaptak rá egy csillagot”. Elmondása szerint volt Sárváron egy szakértői gárda, akik felmérték az épület állapotát, januárban egy statikusokból álló szakértői csoport érkezett, aztán az épület freskóit is felmérték. Ezek összegzésekor derül majd ki, hogy tulajdonba vehetik-e a várat.

Öröm és gond is lesz majd a Nádasdy-vár tulajdonba vétele - zárt ezzel a polgármester. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.

Nem lesz plusz költsége az online matricavásárlásnak, mégis érdemes figyelni

Szeptembertől már nemcsak a benzinkutakon, hanem online is „ingyen” lehet autópálya-matricát venni.

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Biztos te is jártál már úgy, hogy egy átlagos délutáni takarítás során egyszer csak kialszik a fény.

Illés Károly, szombathelyi önkormányzati képviselő munkahelyet vált

Július 1-től már nem dolgozik az Országgyűlés Hivatalánál.

Lopott bankkártyával vásárolt két vasi férfi

Nyolc alkalommal használták, a bíróság dönt a sorsukról.

Elbontják a szombathelyi városháza Bejczy utca felőli kerengőjét

Üvegkorlátot kap az emeleti terasz. Szegecses lesz a homlokzat.

Június 21-én Győrben is Múzeumok Éjszakája

9 helyszínen több, mint 50 program várja az érdeklődőket. 

Karácsony Gergely: a főváros megrendezi a szabadságünnepet

A főpolgármester szerint a BRFK "egy nem létező gyűlésről hozott tiltó határozatot, ezzel az erővel az unikornisok sétáltatását is betilthatta volna".

Új trend hódít a szemüvegpiacon!

Idén ismét a szemüvegdivaton van a fókusz.

Fullba nyomja a Voks X 2025 propagandát Kőszeg hivatalos Facebook-oldala

A város polgármestere az önkormányzati lapban hívta fel a figyelmet a sorsdöntő “népszavazásra”.

Hivatalosan is tulajdonosa lett a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek Schäfer András

40 millió forint plusz támogatást kap a szombathelyi önkormányzattól a focicsapat. 

Gábor Máté a Falco KC új ügyvezetője

A friss cégvezető eddig technikai vezetőként dolgozott a csapatnál. Gráczer György senior menedzseri kinevezést kapott.

Mutatjuk, mi alapján vásárol mosógépet egy kényszeresen maximalista ember!

Steve Jobs neve ma már mindenki számára ismerősen cseng, akit ugyan nehezen kezelhetőnek tituláltak munkatársai, ám sikereit valószínűleg épp ennek köszönhette.

Töretlen siker - Már most betelt a Vasi Vasember nevezési listája

Csak a váltókra tudnak fogadni, mindössze 8 jelentkezést a szervezők.

Üvegszilánkokat találtak a Szentiváni homokozóban

Példás gyorsasággal lépett az ügyben a Győr-Szol.

Több, mint 15 millió forintot gyűjtöttek a kórháznak a győriek a Richter egészségnapon

2000-nél is több szűrővizsgálatot végeztek el a Dunakapu téren.

Teljes útlezárás van az M86-os autóúton

Felsővezeték rongálódott a szombathelyi szakaszon.