A változtatás után egy autó sem marad takarásban a szombathelyi Kiskar utcában

Farkas Bazsi 2025-02-05 17:33:00
Elmagyarázzuk a tervezett forgalmi rend változás lényegét.

Plusz felfestés kerül a szombathelyi volt Sylvester János nyomda elé a Kiskar utcában - írtuk múlt heti cikkünkben.

Mint az a javaslatot elfogadó Városstratégiai és Sportbizottság előterjesztéséből kiderült, a Sylver Center Kft. azzal kereste meg szombathelyi önkormányzatot, hogy az 5897/2 helyrajzi számú út Kiskar utcai csatlakozásánál a jelenlegi forgalmi rend kerüljön átalakításra, annak érdekében, hogy az elmúlt időszakban kialakult balesetveszélyes helyzetek elkerülhetőek legyenek.

Az új forgalmi rend kialakítását a Sylver Center Kft. felajánlása szerint saját költségén elvégezteti. A Városstratégiai és Sport Bizottság mai ülésén tárgyalták az előterjesztést. A bizottság arra a döntésre jutott, hogy támogatják a kérelmet. A felfestés követően 2 hónapig a rendőrség folyamatosan ellenőrzi majd a területet, és ezt követően újra megtárgyalják a tapasztalatokat.

De, hogy pontosan miért is teszi biztonságosabbá ezt a kereszteződést a tervezett módosítás, azt az alábbi két ábrával mutatjuk meg.

A jelenlegi forgalmi rend szerinti az első ábra.

Ezen az látszik, hogy az “A” egyenesen haladó jármű beengedi a “B” balra kanyarodó járművet, aki nem látja az “A” mellett (takarásban) jobbról nagy sebességgel érkező “C” járművet és összeütköznek. Hetente baleset keletkezik. Ráadásul a B” járműnek a zebrán a gyalogost, kerékpárost, rollerest is figyelni kell.

Az átalakítás során a jobbra kisorolást kb. 10-12 méterrel később engedi a terv (két autóval lesz maximum hosszabb a sor) viszont jobbra kisoroló csak jobbra fordulhat, nem mehet egyenesen és így nem is ütközhet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

20 éves DSA készüléket cseréltek le a szombathelyi kórházban

Takács Péter államtitkár az új gép átadásán hangsúlyozta, hogy olyan technikai fejlődés van az egészségügy területén, amivel nehéz lépést tartani. Így mondjuk valóban az.

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."