Ezentúl megbüntethetik azt, aki nem nyírja le a füvet a háza előtt

Farkas Bazsi 2025-01-31 12:08:00
A ház és az út közötti zöld sáv gondozására kötelezik a háztulajdonost.

Fontos településtől független változásra hívta fel a figyelmet a csütörtöki szombathelyi közgyűlésen Horváth Soma (Éljen Szombathely!) a város alpolgármestere.

Január 2-tó lépett életbe ugyanis az a kormányrendelet, amely arra kötelezi az adott lakóingatlan tulajdonosát, hogy a háza előtti terület részt is rendben tartsa. 

Vagyis ha ezentúl nem nyírja le a füvet, akkor kettő figyelmeztetés után meg is büntethetik. Ennek mértéke 200 ezertől 500 ezer forintig terjedhet.

A száraz jogszabályi szabályozás a 280/2024-es kormányrendelet 61.§-ban található:

(9) A tulajdonos köteles a településképbe illeszkedő módon gondoskodni
 a) a tulajdonát képező ingatlan előtti járdaszakasz tisztán tartásáról,
 b) a tulajdonát képező ingatlan előtti járda hiányában a kerítéstől mért egy méter széles közterületi területsávnak fenntartásáról és
 c) ha az a) pont szerinti járda mellett közterületi zöldsáv is található, annak fenntartásáról és gondozásáról az útszegélyig.

Az alpolgármester azt mondta, hogy mivel a bejelentések a polgármesteri hivatalhoz futhatnak be, így azt nekik kell majd kezelni - és ebben meg is fognak tenni mindent -, hogy azok a lakók, akik korukból vagy egészségügyi állapotukból kifolyólag nem tudnak eleget tenni ennek a követelésnek, önkormányzati segítséget kapjanak. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester azt mondta, hogy ő abban reménykedik, hogy a szomszédok nem fogják egymást feljelentgetni. A céluk ebben az esetben nem az lesz, hogy büntessenek.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.