Lecsukták a szombathelyi férfit, aki kitépte és meg taposta a székesegyház előtti virágládák növényeit

Farkas Bazsi 2025-01-30 10:05:52
70 napig kell ülnie.

A Szombathelyi Járásbíróság előkészítő ülésen 1 rendbeli garázdaság vétsége és 2 rendbeli hamis vád bűntette miatt halmazati büntetésül 70 nap elzárásra ítélt egy büntetett előéletű férfit - írja a bíróság szerkesztőségünknek eljuttatott közleménye.

A tényállás szerint a vádlott 2024. május 8-án este a szombathelyi Sarlós Boldogasszony Székesegyház bejárata előtt elhelyezett konténeres virágládák közül kettőt a földre rántott, a ládákba ültetett fákat rángatta, rugdosta, azok törzsére rátaposott. A vádlott által tanúsított kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartás alkalmas volt arra, hogy másokban – így különösen a székesegyház előtti téren és az utcán tartózkodókban – megbotránkozást, riadalmat keltsen. 

A vádlott a bűncselekmény elkövetését követően a helyszínen intézkedő rendőrjárőröknek valótlanul azt állította, hogy mások voltak azok, akik ittas állapotban a virágládákat lerúgták a székesegyház lépcsőjéről és őket meg is nevezte.

Az ítélet jogerős.

Szólj hozzá!

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.