Mikor érdemes új nyári gumit vásárolni?

ugytudjuk.hu 2025-01-25 15:59:09
Szerencsére egyre több autóvezető figyel oda arra, hogy mikor milyen típusú gumiabronccsal indul útnak, ennek ellenére sokan a mai napig nincsenek tisztába azzal, hogy mikor van szükség nyári gumiabroncsra.

Sokan úgy vannak vele, hogy ha egy abroncs a téli hideget kibírta, és megállta a helyét a csúszós felületeken, akkor nyáron is tökéletes lesz, ezért gyakran elmarad az abroncscsere.

Ezúttal utánajárunk annak, hogy milyen különbségek vannak a téli és a nyári abroncsok között, és bemutatjuk azt is, hogy mikor érdemes a szezonális abroncsokat megvásárolni.

Miért van szükségünk nyárigumira?

A téli abroncsok az alacsony hőmérséklethez és a csapadékhoz lettek kifejlesztve, így értelemszerűen ezek, hidegben és csúszós utakon tudnak jól teljesíteni. Ezzel szemben a nyári abroncsok a hőségben tudnak biztonságos közlekedést nyújtani az autóvezetők számára. Akkor, ha a nyári melegben is a fent maradt téli gumikkal közlekedünk, megkockáztatjuk azt, hogy a gumi hamarabb tönkre menjen, hiszen a téli abroncsok a felforrósodott útfelületen hamar eldeformálódnak és elkopnak.

A speciális anyagösszetétellel rendelkező nyári abroncsok még a forró aszfalton is megfelelő teljesítményt tudnak nyújtani, ehhez hozzájárul a különleges futófelületi mintázatuk is. A nyári gumi csere azonban sok kérdést vethet fel. Például, hogy mikor kell lecserélni a téli abroncsszettet? Hazánkban a nyári gumi csere ideje nincs törvényileg szabályozva, de a szakemberek azt szokták mondani, hogy itt hüvelykujj szabályként a 7 Celsius fokos elvet érdemes alkalmazni. Tehát akkor jött el a nyári abroncsok ideje, amikor a kinti hőmérséklet már tartósan meghaladja a 7 Celsius fokot. Ilyenkor nagy valószínűséggel már a kora reggeli fagyok is megszűntek, így ezekkel a gumiabroncsokkal lesz a legbiztonságosabb a közlekedés.

Mennyibe kerülnek a nyári gumik? Mikor érdemes megvásárolni azokat?

Az egyre emelkedő árak miatt sokan szeretnek előre gondolkodni egy kicsit. Mivel egy új abroncsszett megvásárlása sem két forint, célszerű akár már télen is megnézni a felhozatalt, hiszen attól függetlenül, hogy a gumicserével általában márciusig várni kell, az abroncsokat korábban is meg tudjuk vásárolni, ilyenkor akár kedvezményesebb áron is hozzájuthatunk egy-egy abroncsszetthez.

Abroncsvásárlás során azonban az ár mellett több tényezőt is figyelembe kell vennünk. Az egyik legfontosabb tényező, az abroncs mérete, pontosabban, hogy mekkora gumit kell vásárolnunk az autónkra. Ha a gyári mérettel nem vagyunk tisztában, akkor azt ellenőrizzük le a gépjármű kézikönyvéből. A gumiabroncsok között pedig választhatunk az olcsó, a középkategóriás, illetve a prémium márkák termékei közül is. A gumisok szerint a túl olcsó, noname abroncsokat inkább érdemes elkerülni, hiszen ezek nagyon hamar tönkre mennek, és nem is nyújtanak megfelelő biztonságot az utakon.

Ha nem szeretnénk túl sokat költeni az új nyári gumi szettünkre, akkor tekintsük át a középkategóriás abroncsokat, hiszen ezek között rengeteg, kiváló ár-érték aránnyal rendelkező gumit találhatunk. A piacon a legmagasabb áron található gumi abroncsok pedig a legjobb minőséggel és a legjobb teljesítménnyel tudnak számunkra biztonságos és balesetmentes közlekedést nyújtani.

Szponzortált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.