Legyőzte a Maccabit, továbbjutott a BL-ben a Falco

Farkas Bazsi 2025-01-21 20:37:00
Kétszeres hosszabbításban tudott győzni a szombathelyi kosárlabda csapat.

Eredmény, rájátszás a középdöntőért, 3. mérkőzés:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Ramat Gan (izraeli) 106-100 (25-17, 14-21, 25-22, 14-18, 11-11, 17-11) - kétszeri hosszabbítás után

A magyar csapat legjobb dobói: Perl 29, Váradi 22, Popovic 15, Tiby 14, Pongó 11

A párharc végeredménye: 2-1 a Falco javára.

Fotó: MTI/Katona Tibor

A magyar bajnok a rájátszás első meccsén 88-81-re verte itthon a Ramat Gant, amely biztonsági okokból a csehországi Opavában vívja a hazai találkozóit, így Milos Konakov vezetőedző együttesének nem kellett sokat utaznia a második felvonásra. Ott aztán végig az ellenfél volt jobb, amely 76-69-es sikerével egyenlített, így a párharc az Schaeffler Arena Savariában dőlt el. A hétvégi Magyar Kupa-negyeddöntőben a címvédő Szolnokot búcsúztató Falco helyzetét némiképp rontotta, hogy a második mérkőzést térdsérülés miatt kihagyó amerikai Trey Diggs továbbra sem volt hadra fogható.

A keddi csata áramszünet miatt mintegy negyedórát csúszott, majd 9-4-gyel kezdtek a házigazdák, de az ellenfél két gyors triplával fordított. A szerb Nikola Popovic révén 11 ponttal elhúztak a vasiak (25-14), ám a folytatásban felzárkózott az ellenfél, amely 33-25 után egy 9-0-ás rohammal ismét fordított. A nagyszünetben 39-38 volt az állás.

Fotó: MTI/Katona Tibor

A térfélcserét követően ismét kilenc ponttal meglépett a magyar csapat, de 50-50-nél a remekül triplázó Ramat Gan megint utolérte őket, a záró játékrész 64-60-ról indult. A párharc utolsó meccsének utolsó negyede elképesztő izgalmakat hozott, Perl Zoltán, Váradi Benedek és a kisebb sérüléssel küzdő Matt Tiby is fontos kosarakat szerzett, egy perccel a vége előtt 78-74 állt a nagyórán.

A hajrában a hazaiak elrontottak két támadást, Amin Stevens és Kendale McCollum pedig egyenlített, így jöhetett az ötperces hosszabbítás. Ebben fej fej mellett haladtak a csapatok, a lelátókról zúgott a "Mindent bele!", Perl duplájával 86-85 lett az állás, aztán Stevens révén ismét az izraeliek vezettek, a következő hazai rádobás nem volt eredményes, így már-már győztesnek látszott a Ramat Gan, de Pongó Marcell dudaszós, félpályáról elengedett triplájával 89-89 lett. A második ráadásban mindkét gárda az utolsó tartalékait mozgósította, Váradi kétszer betalált, Perl is brillírozott, így végül a házigazda sárga-feketék ünnepelhettek.

Fotó: MTI/Katona Tibor

A vasiak a 16 csapatos, hatfordulós középdöntő jövő szerdán rajtoló L csoportjában folytatják szereplésüket a cseh Nymburk, a spanyol Murcia, valamint a francia Nanterre vagy a belga Oostende társaságában.

A Falco másodszor jutott a BL középdöntőjébe, 2022-ben csoportgyőztesként közvetlenül tagja lett az elitmezőnynek. Akkor a második csoportkört követően a magyarok 1/5-ös győzelmi mérleggel búcsúztak sereghajtóként.

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.