Hasznos tippek egyetemistáknak: használt könyvekből is lehet tanulni!

ugytudjuk.hu 2025-01-18 16:39:12
Az egyetemi lét sok kiadással jár – bár nem mindenki fizetős szakokon tanul, azért a lakhatás, az utazás és a szórakozás sok pénzt felemészt. És bár a könyvtárakban ingyenesen hozzájuthatunk a szakirodalomhoz, ez nem mindig elérhető opció.

Mit tegyünk, hogy ne növeljük még tovább a tanulás költségeit drága könyvekkel? Látogassunk el a RégiKönyvek.hu oldalára, ahol sokféle tematika közül választhatunk! Orvostanhallgatóknak például elérhetőek használt könyvek az anatómiáról, amely megkönnyíti sok esetben a vizsgára való készülést is.

Könyvtár vagy könyvesbolt?

Aki szeret olvasni, tanulni – mi több, szeret birtokolni dolgokat –, az bizonyára a könyvesboltokat látogatja inkább a könyvtár helyett: itt ugyanis beszerezheti azokat a műveket, amelyek az érdeklődése középpontjában állnak, vagy épp elengedhetetlenek a tanuláshoz.

Sok esetben valóban nincs más választás, mint megvenni egy fontos könyvet, hiszen előfordul, hogy a kollokviumra egy olyan szakirodalomból kell felkészülni, amelyből korlátozott példányszám áll csak rendelkezésre az egyetemi könyvtárban.

Ha egy friss kiadványról van szó, amelyért hajlandóak vagyunk fizetni is, mert akár a későbbiekben is fel tudjuk használni a tartalmat, akkor nincs gond. Ám ha egy sok évvel ezelőtti kiadást kell beszerezni, akkor megcsappannak a lehetőségeink. Talán a neten sem elérhető az adott mű.

Ilyenkor nagyon jó szolgálatot tesznek a használt könyvek. A RégiKönyvek.hu oldalán pedig valóban mindent megtalálunk: bármilyen szakra is jár valaki, itt fellelheti a szükséges szakirodalmat, tanulmányt. Vannak például nagy számban pedagógia könyvek is, márpedig épp a tanárképzősök azok, akik igencsak sokan vannak, így nekik biztosan nehéz könyvtárból kölcsönözni műveket.

Mire figyeljünk a rendelés során?

Amikor nincs más lehetőség, csak az antikvár könyv beszerzése, akkor is legyünk körültekintőek. Elmehetünk személyesen egy-egy boltba, a nagyobb városok mindegyikében találunk olyan kereskedést, amelyik használt könyvek árusításával foglalkozik.

Ez azért jó, mert így valóban kézbe tudjuk venni az adott művet, megláthatjuk, mennyire sérült, össze van-e firkálva, kiestek-e belőle lapok stb. Ám ha erre nincs elég időnk – márpedig egyetemistaként épp ezzel a dologgal állunk leginkább hadilábon, – akkor vegyük igénybe az internetet!

Nemcsak ruhákat és műszaki cikkeket lehet rendelni a netről, hanem akár antikvár könyveket is. A RégiKönyvek.hu webáruházban pedig minden információt megtalálunk a terméklapokon, és a szűrési feltételeket is beállíthatjuk. Megadhatjuk például, hogy csak jó állapotú könyveket listázzanak ki, de azt is, hogy milyen ársáv fogadható el számunkra.

A könyveket tovább is adhatjuk

Még egy jó szolgáltatása is van a webáruháznak: amennyiben már nincs szükségünk egy adott könyvre, mi magunk is értékesíthetjük azt. Az államvizsgát követően könnyedén átadhatjuk a műveket olyanoknak, akik épp most kezdik az egyetemet! Ezzel pedig pénzre is szert tehetünk, és másokkal is jót teszünk.

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Befutottak a Vas 03-as választókerület tiszás jelölt jelöltjei is

Adelwöhrer Beáta, Horváth Nándor Zsolt, és Szabó László indulnak a versenybe.

Megnevezte a Tisza a szombathelyi jelölt-jelölteket

Zsálek Judit, Rápli Róbert, Csiszár Zsófia Judit verseng egymással.

Hogyan válaszd ki a tökéletes sportcipőt teremfocihoz?

A sportcipő választás jelentőségteljesebb egy focirajongó számára, mint azt elsőre hinnéd.

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.

Tervezett áramszünet lesz Győr több utcájában

Karbantartás miatt, november 25-én. 

Változások az építőipar, autószerviz és gyártás területén

Az építőipar, az autószerviz és a gyártás területén elképesztő ütemű fejlődés zajlik, ami alapvetően alakítja át a munka jellegét és követelményeit.

Elhunyt az ETO FC. egyik meghatározó háttérembere

Kovács Tivadartól mély megrendüléssel búcsúzik a klub.

Orbán Viktor 23% - Magyar Péter 50%

Nagyon vezet a Tisza Párt elnöke a politikusok népszerűségi versenyében.

Mit árul el a villogó homokóra ikon a kazánunkról?

A modern fűtési technológiák világában fontos, hogy a felhasználók pontosan tudják, milyen jelentéssel bírnak a különféle ikonok a kazán kijelzőjén.

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.