Beton helyett parkfejlesztést sürget Pintér Bence győri polgármester Marcalvárosba

Farkas Bazsi 2025-01-15 14:17:00
Helyi szavazás dönt a terület sorsáról.

Szavazást szervez egy marcalvárosi zöldterületről Nagy Richárd László (Fidesz-KDNP), Marcalváros önkormányzati képviselője. A képviselő által szervezett és meghatározott szavazás helyszíne a marcalvárosi aluljáróban található Marcalvárosi Közösségi Pont, ideje pedig január 18-án szombat és 19-én vasárnap 10-12 óra között. A helyiek arról dönthetnek, hogy Marcalvárosban zöldterület fejlesztés, vagyis parkosítás történjen, vagy betonozással egy újabb parkoló létesüljön.

Ezzel kapcsolatban fejtette ki véleményét Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester.

"Érintett helyi lakosként elmondhatom, hogy az adott terület fontos, jelen kialakításában biztonságos gyalogos és kerékpáros közlekedési csomópont és folyosó. Egy óvoda, bölcsőde, több iskola van a környéken, a szomszédos játszótérrel együtt a tavaszi, nyári időszakban a környékbeli családok által közkedvelt, biztonságos zöldterület. Úgy tűnik, hogy a Fidesz Marcalvárosban csak zöldterületek lebetonozását tudja javasolni. Ilyen a kiserdei betonalapú futópálya-építés, illetve a marcalvárosi kiserdő egy részének további lebetonozása, fák kivágása. A zöldterület szűkítését, betonozását, a terület veszélyesebbé tételét a környékbeli gyerekek számára most sem fogom támogatni, ezért a zöldterület felszámolása ellen fogok szavazni, és ezt javaslom az itt lakóknak is" - nyilatkozta a polgármester.

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.