A jelenlegi kabinetvezető lehet Győr második alpolgármestere

ugytudjuk.hu 2025-01-15 14:26:00
A januári közgyűlés dönt majd a kinevezésről.

Dr. Tóth Péter, jelenlegi kabinetvezetőt jelöli Pintér Bence polgármester Győr második alpolgármesterének. Ha a város közgyűlése is „áldását” adja a jelöltre az új alpolgármester a szociális ügyekkel, a generációk együttélésével és a győri közlekedés kérdéseivel fog foglalkozni.

Pintér Bence polgármester elmondta, a módosított Szervezési és Működési Szabályzat ad lehetőséget még egy alpolgármester kinevezésére.

„Az volt a megállapodásunk a többségi frakcióval, hogy a második alpolgármesteri posztra olyan embert keressünk, aki szakember, ért a város szempontjából fontos ügyekhez, ismert a városban és akinek nincs politikai kötődése, tehát a civil oldalról érkezik. dr. Tóth Péter ezeknek a szempontoknak minden oldalról megfelel, így joggal bízom benne, hogy a jelölt mögé széles körű konszenzust sikerül majd kialakítanunk a Fidesz frakcióval” – mondta a polgármester.

Dr. Tóth Péter győri születésű és egyetemi tanulmányainak kivételével végig a városban él és dolgozik a mai napig. A kabinetvezetői tevékenysége mellett oktat a Széchenyi Egyetemen, mint szociológus és történész. Az elmúlt évek során kivette a részét a város működtetéséből is, hisz minden fontosabb városstratégiai terv elkészítésében részt vett.

„A kutatási és szakértői munkáim során dolgoztam nagyon sokat a városnak. Azok a koncepciók, stratégiák, fejlesztési dokumentumok, amik az elmúlt 15 évben készültek a város számára, annak nagy hányadában én tevékenyen részt vettem vagy úgy, hogy én gyűjtöttem hozzá az alapvető adatokat, vagy én elemeztem ki ezeket” – mondta dr. Tóth Péter.

Amennyiben a közgyűlés úgy dönt a következő ülésén, hogy kinevezi alpolgármesternek dr. Tóth Pétert, új kabinetvezetőt kell majd találnia a polgármesternek - adta hírül a város hivatalos weblapja

Szólj hozzá!

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.