A Győri Audi ETO 2027-ig meghosszabbította Per Johansson vezetőedző szerződését

ugytudjuk.hu 2025-01-15 18:05:00
A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO női kézilabdacsapata 2027 nyaráig meghosszabbította a vezetőedző Per Johansson szerződését.

A kisalföldi alakulat szerdán kora délután honlapján számolt be róla, hogy az 54 esztendős svéd tréner eredeti 1+1 éves, 2026 nyaráig tartó megállapodását további egy évvel toldották meg.

Fotó: gyorietokc.hu

Johanssont tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.

"Mivel rendszeres megbeszéléseket, értékeléseket végzünk, illetve mivel tudjuk, hogy mennyire szűk az elit edzők sora, úgy döntöttünk, hogy további hosszabbítást ajánlunk fel svéd szakvezetőnknek" - idézte a weboldal Endrődi Péter ügyvezetőt, aki kitért rá: lehetőségük van a további hosszabbításra is.

"Perrel középtávon tervezünk előre, jól tudunk együttműködni és kölcsönösen bízunk egymásban. A csapat fejlődik a keze alatt, és hisszük, hogy nemcsak idén, de a jövőben is minden fronton esélyesként szállhatunk majd harcba. Örülök, hogy a vezetőedzői poszton olyan emberrel dolgozhatunk tovább, aki megérti értékeinket és teljes szívvel küzd a győri sikerekért" - fejtette ki.

A Győr közösségi oldala arról is beszámolt, hogy az európai szövetség (EHF) törölte a hétfőn csődöt jelentő és valamennyi sorozattól visszalépő Vipers Kristiansand mérkőzéseit.

Az ETO szeptemberben hazai pályán 27-22-re múlta felül a Viperst, a folytatásban pedig február 9-én vendégeskedett volna a felvidéki Hlavaty Tamás vezetőedző irányította norvég együttesnél, amely 2021 és 2023 között sorozatban háromszor nyerte meg a BL-t, a döntőkben egyszer a Győrt, egyszer a Ferencvárost győzte le.

További információkat az EHF későbbi tájékoztatása után tesz majd közzé a klub.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.