Meghívták egy nem 5 perces városnézésre a kőszegiek Bochkor Gábort

Farkas Bazsi 2025-01-14 09:12:10
A rádiós a minap elégedetlenkedett a kisváros vendégszeretetével.

„Szombathelyen ott van az a nagy tér letérkövezve, de semmi nincs. Ennél már csak Kőszeg volt keményebb. Öt perc alatt körbesétáltuk, le sem tudtunk ülni, amikor záróra előtt beültünk volna még valahova. Nem engedték. A vendéglátásnál a vendég szót nem értették” – erről a tegnap reggeli rádióműsorban beszélt Bochkor Gábor, írta meg a nyugat.hu.

Bochkorék utazás élményeikről beszélgettek, ekkor jött elő Szombathely, és Kőszeg is. A rádiós utóbbival kapcsolatos kifakadása azért is érdekes, mivel Kőszeget gyakran az ország ékszerdobozának szokták nevezni.

A kőszegiek nem mentek el szó nélkül szeretett városuk becsmérkése mellett. Táncsics Péter, korábbi önkormányzati képviselő meghívást intézett Bochkor felé:

Meghívlak Kőszegre, nem öt percre! 

Jópofán (szerintetek) ekéztétek Kőszeget,  Szombathelyt,  de miért is?
Záróra előtt nem kaptatok étlapot?
Vagy ittatok volna még egy italt? 
Ötperces Város Kőszeg?
Végigsétáltátok? 
Záróra előtt? 

A Kőszegi Erdő, a Kőszegi Múzeumok, a Kőszegi Vár, a Kőszegi sétányok,  kilátók, kiskocsmák, éttermek, műemlékek, naplementénk és napfelkelténk,  Kék Túra útvonalaink, forrásaink, nem öt perccel záróra előtt várnak! 

Kőszegi bor és kőszeghegyaljai ízek, gesztenye, méz, vargányapor, alma, lekvár és ízeink, hagyományaink, hangulatunk mindig vár!
Lóránt Gyula ( Aranycsapat, tudod)! Múzeum. Na az is vár!
Várszínház. Tényleg vár, érdemes.

Ti Budapestről meg vonzáskörzetéből nem leugrotok öt percre Kőszegre, Pubi, hanem Hazánk egyik legjobb levegőjét szívjátok, érthetetlen módon elégedetlenül.  

Szóval ha lesz legközelebb 5 perced, szólj, segítek hasznosan eltölteni. 
Ha több időd is lesz, zsugázhatnánk egy jót, mi KŐSZEGIEK egész jól hasítunk Magyar Kártyával a kezünkben! 
Hajrá Kőszeg!

Üdvözlettel Kőszegről:
Táncsics Péter

Bochkor egyelőre még nem reagált a megkeresésre.

Szólj hozzá!

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.