Milyen teljesítménnyel zártak a vasi parlamenti képviselők 2024-ben?

Farkas Bazsi 2025-01-13 08:22:04
Hende Csaba nem szólalt fel. V.Németh Zsolt és Ágh Péter azért szóba hozta a választókerületét.

Ugyan a parlamenti munkát nem naptári években, hanem 4 éves ciklusokban mérik, mi most mégis azt néztük meg, hogy melyik vasi képviselő, hányszor szólalt fel, és hány beadványt fogalmazott meg 2024-ben.

Vas 1 - Hende Csaba (Fidesz-KDNP)

Sem 2023-ban, sem 2024-ben nem szólalt fel Hende Csaba. Legutóbb 2022-ben kért szót az Országházban, akkor “Az 1222. évi Aranybulla jelentőségéről és az Aranybulla Napjáról” címmel intézett beszédet.

2023-ban, és 2024-ben sem nem volt önálló indítványa. 2024-ben egyetlen beadvány van a neve mellett “Ajánlóív a 2024. évi köztársaságielnök-választáshoz (Dr. Sulyok Tamás)”, ezt a Fidesz-KDNP frakció minden tagjával közösen jegyzi.

Vas 2 - Ágh Péter (Fidesz-KDNP)

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Ágh Péter, nem csak mint képviselő, de mint az Építési és Közlekedési Minisztériumi államtitkára.

2024-ben összesen 24 alkalommal, leginkább államtitkári minőségében,  szólalt fel a Parlamentben. 

Többek között olyan témákban válaszolt, mint “Hogyan értette Lázár János azt, hogy a bicskei igazgató homoszexualitása nem független a kegyelmi ügytől sem?”, “Miért bünteti a kormány Budapestet a HÉV-felújítás halogatásával is?”, “Ön mit választana: több egészséges életévet vagy a lakóhelyén több betont?”.

December 20-án aztán a választókerületével kapcsolatban kért szót, és szinte minden itt található települést szóba is hozott. 

Akár csak Hende, Ágh is egyetlen beadványt jegyez, “Ajánlóív a 2024. évi köztársaságielnök-választáshoz (Dr. Sulyok Tamás)” címmel.

Vas 3 - V. Németh Zsolt (Fidesz-KDNP)

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

V. Németh Zsolt, az Energiaügyi Minisztérium államtitkáraként 3 esetben szólalt fel 2024-ben. A rábízott területnek megfelelően, “A víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény módosításáról” címmel mondott beszédet. 

Két esetben pedig “Magyarország Kormánya és az Osztrák Szövetségi Kormány között a magyar M80 gyorsforgalmi út és az osztrák S7 fürstenfeldi gyorsforgalmi út magyar-osztrák államhatárnál történő összekötéséről szóló megállapodás kihirdetéséről” címmel szólalt fel. 

Önálló indítványa 2023-ban, és 2024-ben neki sem volt. Csakúgy, mint Hende, és Ágh idén az “Ajánlóív a 2024. évi köztársaságielnök-választáshoz (Dr. Sulyok Tamás)” című beadványhoz került oda a neve. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.