Felesége lakásából lopta el a felesége által örökölt ékszereket egy soproni férfi

Farkas Bazsi 2025-01-13 08:32:19
Több mint félmillió forint a kár.

Az ügyészség tájékoztatása szerint vádat emeltek egy férfival szemben, aki felesége tudta nélkül felvitt a felesége által nem sokkal korábban örökölt lakásba egy idegen nőt, majd a légyott utáni reggel ellopta a lakásból a felesége – ugyancsak örökölt – arany ékszereit is.

A Soproni Járási Ügyészség vádiratának tényállása szerint a 44 éves férfi tavaly nyáron felesége tudta nélkül magához vette a felesége által nem sokkal korábban az édesanyjától örökölt soproni lakás kulcsait és oda felvitt egy idegen nőt.

Másnap reggel a férfi a lakás egyik szobájából eltulajdonította a felesége által ugyancsak az édesanyjától örökölt, összesen 561.500 forint értékű arany ékszereket, és azokat értékesítette egy ismerősükön keresztül, valamint a garázskapu távirányítót is visszaküldte az ismerős által a feleségének.

A férfi az ékszerekért kapott pénz egy részét elköltötte, abból adott az ismerősnek, mobiltelefont vásárolt magának, illetőleg nagyobb részét rokonainál rejtette el.

Időközben az ismerőssel való találkozásakor a feleség rájött arra, hogy a férje ellopta az arany ékszereit, és feljelentést tett.

A nyomozás során valamennyi ékszer lefoglalásra került, lefoglalták a férfi által vásárolt mobiltelefont is.

Az ügyészség a különös visszaesőnek minősülő férfit nagyobb értékre elkövetett lopás bűntettével vádolta meg. Vele szemben – előélete alapján – négy és fél év szabadságvesztés is kiszabható.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni.

Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.