Milliós fizetés, munka semmi, ezzel van valójában elfoglalva a győri Fidesz egy munkanap: propagandát gyárt

Farkas Bazsi 2025-01-12 11:41:04
Közleményt adott ki Pintér Bence, Győr polgármestere.

Január 9-én, munkaidőben, csütörtökön Antal Imre fideszes önkormányzati képviselő egy kameraman kíséretében a jegyző asszony által használt hivatali szolgálati autóról és Pintér Bence családjának tulajdonában álló 25 éves, türkizkék Toyota Yarisról készít felvételeket a győri városháza hátsó parkolójában - írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében a Tiszta Szívvel a Városért.

Így folytatják: A Közigazgatási és Pénzügyi Bizottság fideszes elnöke, Antal Imre maga vallja be a videóban, hogy szellősen állnak a hivatali parkolóhelyeken az autók. Ez tagadhatatlan tény, hiszen az előző fideszes polgármesternek és fideszes alpolgármestereknek, darabonként félmilliós havidíjért bérelt Audikat a bérbeadó garázsába vitette vissza Pintér Bence, Győr október óta regnáló polgármestere.

A Közigazgatási és Pénzügyi Bizottság elnöke azt is számon kéri, hogy rossz üzletet kötött az új polgármester a luxusautók visszaadásával.

„Képviselő és elnök urat arra kérem, hogy a számonkéréssel Dézsi Csaba András képviselő úrnál kopogtasson, ő kötötte az előnytelen szerződést, aminek egyoldalú felmondása jelentős pénzügyi terhet jelentene a városnak. Szerencsénkre a város előző, pénzügyileg felelőtlen vezetése csak egy évre kötötte a bérleti szerződést, így azt mi nem is fogjuk megújítani márciusban. Addig is spórolunk a benzinen, hiszen a város tulajdonában lévő elektromos autót használjuk alpolgármester úrral a város a hivatali útjain - spórolunk az éves autópályamatricákon és spórolunk a karbantartáson, javíttatáson.” - írja Pintér Bence Facebook posztjában.

A város vezetője arra is nyomatékosan kéri Antal Imrét és a Fidesz-frakciót, hogy vagy tartsák távol magukat a városháza munkatársaitól, amikor politikai propagandát forgatnak; vagy fejezzék be a hazudozást. Véleménye szerint az önkormányzat szakmai felügyeletét és irányítását ellátó jegyzőt berántani a Fidesz által bérelt luxusautók ügyébe meglehetősen ízléstelen.

Szólj hozzá!

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Kósa Roland a győri lakáskassza ügyéről - Rogán Antal propagandája sem tereli már el a figyelmet 

Az alpolgármester szerint a győriek arra várnak választ, hogy mi történt az eltűnt 1 milliárd 700 millió forinttal.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.