Férfi kosárlabda Eb-selejtező - Hanga Ádám nélkül a magyarok

Farkas Bazsi 2025-01-10 16:25:33
Február 20-án Szombathelyen folytatja a csapat.

Hanga Ádám nem szerepel a magyar férfi kosárlabda-válogatottban, amely Izland csapatát fogadja február 20-án, Szombathelyen az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában.

A magyar szövetség pénteken közölte, hogy a Badalona 35 éves légiósa kimaradt a keretből, amelybe visszakerült a szintén spanyol Breogannál légióskodó Somogyi Ádám.

Gasper Okorn szövetségi kapitány együttese mind a négy eddigi meccsét elvesztette a kvalifikációban. Ez azt jelenti, hogy Perl Zoltánék győzelmi kényszerben lesznek az izlandiak ellen és három nappal később az olaszországi zárófordulóban is.

A sorozatban harmadik magyar Eb-szerepléshez a két siker mellett az is szükséges, hogy a nemzeti csapat - a tavaly februári, ötpontos reykjavíki vereség miatt - legalább hat ponttal verje meg a szigetországiakat, akiknek az utolsó körben ki "kell" kapniuk odahaza a törököktől. A kvartettekből az első három gárda utazhat az Eb-re.

A magyar csoportból az olaszok és a törökök már kijutottak a kontinenstornára, amelyre augusztus 27. és szeptember 14. között kerül sor Rigában, Tamperében, Limasszolban és Katowicében.

A magyar válogatott kerete:

Durázi Krosztofer, Filipovity Márkó, Golomán György, Keller Ákos, Lukács Norbert, Meleg Gergő, Mócsán Bálint, Molnár Márton, Pallai Tamás, Perl Zoltán, Pongó Marcell, Nate Reuvers, Somogyi Ádám, Takács Kristóf, Váradi Benedek, Vojvoda Dávid

A B csoport állása:

1. (és már kijutott) Olaszország 7 pont (339-294), 2. (és már kijutott) Törökország 7 (329-304), 3. Izland 6, 4. MAGYARORSZÁG 4

A magyarok további menetrendje az Eb-selejtezőben:

február 20.: Magyarország-Izland, Szombathely

február 23.: Olaszország-Magyarország

Szólj hozzá!

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Miért érdemes külön pihenőzónát kialakítani a kertben?

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.