Eljárás folyik a Haladás labdarúgó-csapat frissen kinevezett vezetőedzőjével szemben

Farkas Bazsi 2025-01-10 22:56:00
Korábban két szombathelyi önkormányzati cégben dolgozóval szemben indult eljárás. Egyikük sem maradhatott a helyén.

"Vígh Ferenc, a Haladás vezetőedzője ma este bemutatta az osztrák és a magyar erkölcsi bizonyítványát. 

A tréner büntetlen előéletű - ellene valóban folyik eljárás, ugyanakkor ez nincs kihatással a Haladásnál végzett tevékenységére. 
Csapatunk kiáll Vígh Ferenc mellett, ugyanis mindenkit megillet az ártatlanság vélelme!" - ezt a közleményt posztolta ki a Haladás 1919 Kft. vezetősége a Facebook-ra.

Fotó: Szombathelyi Haladás Facebook-oldal

Vígh-gel kapcsolatban ma a megyei napilap írta meg, hogy korábban 9 hónapot töltött előzetes letartóztatásban a Debreceni Büntetés-végrehajtási Intézetben. Az edzővel szemben zaklatás, kapcsolati erőszak, távoltartás megszegése és kiskorú veszélyeztetése bűntettekkel vádolták ám végül felmentették.

Hogy jelenleg milyen jellegű eljárás folyik a vezetőedzővel szemben arról az önkormányzati cég nem adott részletesebb információt.

Korábban két önkormányzati cégnél, a Falco KC Szombathely Sportszolgáltató Kft.-nél, és az akkor még külön cégként működő Szombathelyi Médiaközpont Kft.-nél fordult elő, hogy eljárást indítottak egy ott dolgozóval szemben. A Falco-nál egy beosztott, míg a Médiaközpontnál az akkori ügyvezető került gyanúba. Mindkettejük munkaviszonyát megszüntették.

Előbbi esetben bűncselekmény hiányában ejtették az ügyet, míg utóbbi esetben a bíróság elítélte a korábbi cégvezetőt. 

Szólj hozzá!

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.