Schäfer András tulajdonosként száll be a szombathelyi labdarúgást működtetni kívánó cégbe

Farkas Bazsi 2025-01-09 12:18:00
A játékos komplexen gondolkodik az önkormányzati labdarúgás felépítéséről.

Schäfer Andrással tárgyal az önkormányzat: szeretnék, ha a Haladásban tulajdonos lenne - írta tegnapi cikkében a Vas Népe. A napilapnak egy hosszabb interjút adott Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester ott került szóba ez a fajta üzleti modell.

Ma egy sajtótájékoztató után tettük fel kérdéseinket Neménynek, aki elmondta, hogy Schäfer tulajdonosként gondolkodik a Haladás 1919 Kft.-vel, vagyis az önkormányzat által alapított, az NB III-as labdarúgást működtetni kívánó céggel kapcsolatban.

Többszöri egyeztetés után jutottunk arra a lehetséges megoldásra, hogy András 1%-ban tulajdonosa legyen a Kft-nek. Egyrészt nagyon köszönjük neki azt a 15 millió forintot, amivel megteremtette annak a lehetőségét, hogy a foci további létezésének lehetősége meglegyen. Két dologban már az elején megállapodtunk. Az egyik, hogy csakis tiszta viszonyok mellett hajlandó az önkormányzat által működtetett fociban részt venni. A másik pedig, hogy nem csak egy élcsapatban gondolkodik, hanem egy utánpótlással egybekötött komplex rendszerben - fejtette ki Nemény.

A polgármester kitért arra is, hogy Schäfer hamarosan Szombathelyre látogat, így személyesen tudják majd folytatni az egyeztetéseket. 

Kérdésünkre azt is elmondta, hogy véleménye szerint tartanak annyira az önkormányzat és a labdarúgó közötti tárgyalások, hogy már a januári közgyűlésen téma lesz tulajdonrész vásárlás.

Igazából nem is a tulajdonrész a legfontosabb ebben, hiszen nem szeretne komoly anyagiakkal beszállni. Hanem az, hogy az ő neve garancia lehet egy minőségi klubra, illetve nagyban megkönnyítheti a szombathelyi foci és az MLSZ közötti kommunikációt - húzta alá a polgármester.

A szövetség egyébként a megküldött 0-ás NAV igazolás ellenére még nem nyilatkozott arról, hogy a Haladás VSE-től átruházzák-e a csapat versenyeztetési jogát.

Az önkormányzati csapat pedig egyelőre játékosait és elsősorban edzőjét keresi, hiszem nincs még igazolása a Haladás 1919 Kft.-nek. Az edző bejelentésére a héten sor kerülhet. A már közzétett felkészülési menetrend szerint a csapat az első edzőmeccsét február 1-én, a Kapuvár ellen játsza.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.