Ködbe vész az SZKKA csarnoképítése

Farkas Bazsi 2025-01-07 09:59:14
A szövetség tájékoztatása szerint 2025-ben egészen biztosan nem kezdődik el a beruházás.

Elszállni látszik a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia csarnok építési terve. Mint ismert az egyesület 3 milliárd 100 millió forintos TAO kerek feltöltésére kapott engedélyt a Magyar Kézilabda Szövetségtől. Ez azt jelenti, hogy ez a pénz nincs az egyesület számláján, viszont ekkora összeghatárig jogosult a szervezet cimkézett TAO-t gyűjteni. 

Nem csak közpénz hozzájárulást, de egy telket is kapott ingyenes használatra a kézilabda klub. A szombathelyi önkormányzat, egy közel 100 millió forintos ingatlant ajánlott fel. Igaz ez később politikai gumicsont lett, hiszen a választáson a Fidesz-KDNP színeiben elindult Pődör Zoltán, egyesületi elnök előbb azzal támadta be a városvezetést, hogy a terület illegális hulladékkal van tele, majd 200 millió forintos kártérítést követelt, amiért a területhez útcsatlakozást kell kiépíteni.

Úgy tűnik azonban, hogy mindez sok hűhó volt a semmiért. 

2024. augusztus 26-án megjelent közleményében a Szombathelyi Kézilabda Klub És Akadémia a következőket fogalmazta meg a korábban már bejelentett edzőcsarnokukkal kapcsolatban:

"(...) a kiviteli tervezés és a versenyeztetési folyamatok ősszel indulnak, míg várhatóan 2024 végén vagy 2025 elején kezdődik egy olyan modern, fenntartható csarnok építése, amely a megújuló energiaforrások felhasználásával alacsony üzemeltetési költségekkel fog működni."

Fotó: Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia Facebook-oldal

Mivel szemmel láthatóan az építésnek kijelölt szombathelyi területen egyelőre sem építkezés, sem annak az előkészülete nem történt meg, így a Magyar Kézilabda Szövetségnél érdeklődtünk, hogy hol áll a projekt.

Az MKSZ az alábbi választ küldte vissza:

"A Magyar Kézilabda Szövetség kiemelt célja és feladata, hogy a sportág stabil finanszírozási modelljének kidolgozásával, a megfelelő infrastrukturális feltételek megteremtésével, új tornatermek, kézilabda munkacsarnokok építésével, a meglévő tornatermek, kézilabdapályák felújításával, továbbá a sportág hatékony népszerűsítésével, a jelenleginél is szélesebb utánpótlás bázist kiépítve, a világversenyeken éremeséllyel induló válogatottakat adhasson a jövőben is a magyar sportszerető társadalomnak.

Ezen elv mentén az MKSZ minden olyan beruházási projektet támogat, amely a kézilabdasportág érdekeit szolgálja.

Ennek megfelelően került jóváhagyásra a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 2022/2023-as támogatási időszak sportfejlesztési programjában egy új sportcsarnok tervezési költsége, valamint a 2024/2025-ös támogatási időszakra vonatkozó sportfejlesztési program keretében a sportcsarnok kivitelezési költségei. A 2022/2023-as programban jóváhagyott összeg (tervezési költségek) teljes összegben feltöltésre is kerültek.

A Szombathelyre tervezett új sportcsarnok megvalósulása kiemelt jelentőségű az MKSZ számára, azonban a sportcsarnok kivitelezéséhez kapcsolódó program feltöltése, a Kormány által meghatározott keretösszeg, valamint a már folyamatban lévő beruházások forrásigénye miatt, ezidáig nem kezdődhetett meg, és várhatóan a 2025-ös évben erre nem is tud sor kerülni. 

Ugyanakkor, tekintve, hogy a TAO forrásból elkészített tervdokumentáció és az építési engedély rendelkezésre áll és ezáltal projekt előkészítettsége megfelelő, az MKSZ minden szakmai támogatást biztosít a projekt esetleges más forrásból történő megkezdéséhez."

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.