Egy Vas és egy Győr-Moson-Sopron megyei parlamenti képviselő-jelöltet is bemutatott a DK

Farkas Bazsi 2025-01-07 15:56:56
A párt mind a 106 választókerületben saját jelöltet állít a 2026-os választásokra.

Újabb hat országgyűlési képviselőjelöltjét mutatja be a Demokratikus Koalíció. A párt mind a 106 választókerületben saját jelöltet állít a 2026-os választásokra, akiket hetente kisebb csoportokban mutat be egy-egy rövidfilmmel, a DK különböző médiafelületein. A jelöltek között vannak a Fideszt helyben már legyőző, sikeres és népszerű képviselők, valamint a helyi közéletben aktív és elismert, helyi kötődésű jelöltek, akik most lépnek be az országos politikába.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4. számú választókerületében (Fehérgyarmaton, Vásárosnaményban, Záhonyban és környékén) a Fehérgyarmatról származó Borbély Anett lesz a DK képviselőjelöltje, aki évtizedek óta dolgozik jogászként az államigazgatásban.

Komárom-Esztergom megye 2. számú választókerületében (Esztergomban és környékén) Fizel Józsefet, az Esztergomban és a választókerület számos településén közismert judoedzőt, önvédelmi oktatót és kertészt indítja a DK.

Budapest 4. számú választókerületében (A II. kerület és a III. kerület egyes részein) Hegyesi Beátát, a Pest megyei közgyűlés DK-s képviselőjét indítjuk jelöltként.

Győr-Moson-Sopron megye 5. számú választókerületében (Mosonmagyaróváron és környékén) Nyitrai László, egy fiatal és agilis helyi irodavezető lesz a DK jelöltje.

Fejér megye 4. számú választókerületében (Dunaújvárosban és környékén) a DK Szabó Zsoltot, Dunaújváros alpolgármesterét indítja képviselőjelöltként.

Vas megye 2. számú választókerületében (Celldömölkön, Kőszegen, Sárváron és környékén) Deák Gábort, a Kőszegdoroszló községben élő, fiatal mérnököt indítja a DK.

Bárhogy rajzolgatja át a választókerületek határait a Fidesz, nem fogják tudni megakadályozni, hogy minden választókerületben legyen szociáldemokrata jelölt. Csak a baloldal jelöltjeivel győzhető le Orbán Viktor 2026-ban, és a DK nem fogja hagyni, hogy a baloldali, szociáldemokrata emberek képviselet nélkül maradjanak!

Szólj hozzá!

Jótékonysági ételfőzés lesz pénteken a Városháza előtt

Lelkes civilek főznek rászorulóknak, az ételosztás délelőtt zajlik a belvárosban.

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.