Gyurcsány nekiment Veres András, győri megyéspüspöknek

ugytudjuk.hu 2025-01-03 10:58:00
Veres püspököt Jézus kikergetné a templomból - írja a DK elnöke. 

Jézus követőinek egy része - tegyük hozzá: kisebb része - a beléjük vetett bizalommal visszaélve undorító, perverz hajlamaikat élik ki gyermekeinken - írja friss Facebook-posztjában Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke.

A volt miniszterelnök ezzel folytatja: Pár évtizede a Római katolikus egyház -  ha ez esetben ez nem lenne blaszfémia, azt írnám, hogy hála az Istennek - végre elkezdett szembenézni saját bűneinek ezzel a részével is. Értem én, hogy ez pokoli (jajj, már megint!) nehéz, hiszen a tanítás szerint a katolikus egyház Jézus teste, így aztán az egyház, illetve az egyházfik bűne a bűntelen Jézus bűne lenne, de ez ugye nyilván(!?) lehetetlen és megengedhetetlen, ezért a bűnt tagadni, leplezni kell.

Így viszont a szeretet jézusi egyházából a titkolt bűnök evilági rejteke lesz?

Ne kerülgessük a forró kását! Évszázadokon keresztül pápai leiratok sora az egyház emberei által elkövetett bűnök eltusolását írták elő. Mert fontosabb volt az egyház, mint az egyházi személyek által megbecstelenített ember.  

A Magyar Katolikus Konferencia elnöke minapi nyilatkozata szerint az egyháza által elkövetett bűnök felemlegetése egyházellenes támadás.
E mondatok miatt Veres püspököt Jézus kikergetné a templomból.
Sajnálom. Ez a helyzet.

De ha már itt tartunk, a kereszténység nevében mindennap bűnt elkövető magyar kormány, a neki szolgáló egyházak, keresztények és nem keresztények, annak bizonyítékai, hogy az ördög rút csalóként tényleg megpróbálhatja magára ölteni az isteni tisztaság ruháját.
Mi a megoldás?

Például az, hogy e Földön senki nem játszik Istent, és eföldi vitájában Isten helyett az élő, eleven emberre tekint.

Szeretettel, megértéssel. Jósággal.
Szerintem ez tetszene Jézusnak.

Szólj hozzá!

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.