Egy autót eladott, egyet vett a táplánszentkereszti önkormányzat

Farkas Bazsi 2025-01-03 08:54:10
Jól gazdálkodott a település, így most három beruházást is a spórolt pénzből tud megvalósítani.

Három normatív támogatási tétellel is jól gazdálkodott a táplánszentkereszti önkormányzat, így az év utolsó, december 30-án tartott testületi-ülésén arról dönthettek a képviselők, hogy mire fordítsák a megmaradt pénzt.

Egy autó ment, egy autó jön

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, az előző ciklus utolsó ülésein döntöttek arról a képviselők, hogy 3 millió 400 ezer forintért eladják azt a Suzuki S-Crosst, amit a település korábbi jegyzője használt. A vevő maga a jegyző volt, ám azt továbbra is furcsáljuk, hogy a gépjárműre pályázatot nem írtak ki, a jegyző egyedüli jelentkezőként vásárolhatta meg az autót.

Most a szociális- és gyermekétkeztetés normatív támogatás terhére döntött úgy a testület, hogy új autót vásárol a településnek. Fontos megjegyzeni, hogy a támogatás keretösszegében a jó gazdálkodásnak köszönhetően maradt meg annyi pénzt, hogy egy ételszállító autót vehet most a falu. 

Egy 2016-os Peugeot Partnert vásárolt az önkormányzat 1 millió 750 ezer forintért.

Klímát szerelnek a bölcsődébe

Ugyancsak két normatív keretben megmaradt pénzből, a bölcsődei
beruházások, és a szociális étkeztetés jogcímen kapott támogatásból valósulhat meg két fejlesztés a faluban.

A bölcsedi soron maradt támogatásból kültéri játékok és tároló, valamint belső bútorok kerülnek beszerzésre. De ezen felül arra is lehetőség van, hogy a bölcsőde épületét is fejlesszék. Így egy-egy klímát szerelnek fel a csoportszobákban. 

Arre bruttó 914 ezer 400 forintot költenek el.

Esőbeállóval fejlesztik az iskolát. Ezt már a szociális étkeztetés támogatásából megmaradt pénzből teszik meg. A konyhai előtető bővítésére 977 ezer 900 forintot költenek el. De a konyhát is fejlesztik új hűtő valamint konyhai eszközök kerülnek beszerzésre. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt.