Nem készült el határidőre - Másfél év sem volt elég a Brenner-film mozis változatának elkészítésére

Farkas Bazsi 2025-01-02 17:13:26
Újabb egy év haladékot kértek a készítők. A szentgotthárdi képviselő-testületnek szavazni kell az esetleges hosszabbításról.

Több részből álló, tv vetítésre alkalmas formában készült el a Legyetek Szeretettel! című produkció. A sorozat Brenner János meggyilkolásának körülményeit tárja fel. Ezt a több részt szerette volna Szilágyi Andor író-rendező-producer egy egész estés filmmé gyúrni. Ehhez pedig némi utóforgatás mellett meg kellene vágni a már meglévő anyagokat.

Információink szerint eddig 9 millió forintot kapott támogatásként az Oberon Kinográf Kft. 5 millió forintot a Szombathelyi Egyházmegye adott a film munkálataira, 4 millió forintot pedig a szentgotthárdi önkormányzat ítélt meg, támogatásként.

Ez utóbbiról 2023. szeptember 13-án döntöttek a szentgotthárdi képviselők.

A Szombathelyi Egyházmegye és a szentgotthárdi önkormányzat is úgy állapodott meg az Oberon Kinográf Kft-vel, hogy a kész filmet legkésőbb december 27-ig mutatják be.

Megkeresésünkre az Egyházmegye azt írta, hogy a bemutató ígért időpontja 2024. december 27., de ennek konkrét megvalósulásáról még nem kaptak értesítést.

Nem lett kész a film

Korábban kerestük Huszár Gábor (Fidesz-KDNP) szentgotthárdi polgármestert, aki úgy tájékoztatott, hogy Szilágyi Andor, a projekt gazdája telefonon már értesítette, hogy nem lesz kész az eredeti időpontig a film, ezért várhatóan módosítani kell majd a megállapodást.

Ha szükséges lesz, akkor módosítjuk majd a megállapodást. Egy ház építése is csúszik, miért ne fordulna elő ez egy filmmel - fejtette ki még november közepén Szentgotthárd első embere. 

Mivel azonban a film nem készült el határidőre, így Dancsecs Zsoltnál, a szentgotthárdi jegyzőnél érdeklődtünk arról, hogy miként fogja az önkormányzat kezelni azt a helyzetet, hogy a támogatott nem teljesítette a szerződésben foglalt határidőt.

“A Legyetek szeretettel  című mozifilm elkészítéséhez  megszavazott önkormányzati támogatást a levelében írtak szerinti (2024.december 27. teljesítés - szerk.) feltételekkel adta Szentgotthárd Város Önkormányzata. A televíziós filmsorozat is, az abból készülő mozifilm is nagyon fontos Szentgotthárd számára hiszen elemi érdekünk, hogy Brenner János máig tisztázatlan meggyilkolásának története a legszélesebb közönséghez jusson el és valószínűleg ezek a filmek érik el az embereket a leghatékonyabban.
 
Az időközben a filmkészítőtől megérkezett levél tanúsága szerint az elkészítéssel jelentős csúszásba kerültek egy másik, korábban beadott pályázatuk váratlan nyertessé válása miatt amit szintén határidőre kellett elkészíteni. A levél szerint éppen a Legyetek szeretettel c. tévésorozat színvonala és minősége vezetett a korábbi pályázat elfogadásához.  

A két film párhuzamos készítését megpróbálták, de az végül nem sikerült. A Legyetek szeretettel című mozifilmhez sok mindent leforgattak, de végül az nem kerülhetett bemutatható állapotba.  

A levél megérkezése óta még nem volt képviselő-testületi ülés, a következő ülésre azt a filmkészítői kérést terjesztjük elő, mely szerint egyszeri határidőmódosítást kérnek a készítők 2025. december 31-ig. Az előterjesztésben elsősorban a határidőhosszabbítás támogatására fogjuk kérni a testületet a film elkészítéséhez fűződő fent már említett önkormányzati érdekek miatt. Amennyiben a testület másképp dönt, akkor a támogatási szerződéstől elállunk, a támogatásként adott összeget kamattal együtt kell visszafizetni Szentgotthárd Város Önkormányzatának” - írta a jegyző.

A testület döntését figyelemmel fogjuk kísérni. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.