116 üres önkormányzati bérlakás felújítását indítják meg Győrben

ugytudjuk.hu 2025-01-02 08:15:35
A Tiszta Szívvel a Városért ezzel is fel akarja számolni a lakhatási válságot. 

A kampányban a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület választási programjában megígérte: “Önkormányzati bérlakás-politikával, bérlakásépítéssel aktívan kívánunk beavatkozni a győri ingatlanpiaci viszonyokba.”

Szakmai egyeztetéseket követően 2025-ben megindítják 116, jelenleg üres és lakatlan önkormányzati ingatlan felújítását. A bérlakás-felújítás megindítását komoly szakmai egyeztetés előzte meg a városháza szociális ügyekért felelős szakembereivel, valamint a Győr-SZOL illetékeseivel. Ezt a szakmai egyeztetési folyamatot már nyáron, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester hivatalba lépése előtt elkezdték a polgármesteri kabinet vezetőjével, Tóth Péterrel.

Győrben lakhatási válság van, melyet az előző városvezetés is súlyosbított. Elődöm ugyanis 2022-ben polgármesterként felfüggesztette az önkormányzati tulajdonban lévő lakások felújítását. Ennek az lett az eredménye, hogy a regisztrációs és szociális alapon kiadott lakások pályázatai 2024-re gyakorlatilag leálltak - nyilatkozta az ügyben a polgármester.

Mi azonban - ígéretünkhöz híven - a felújításokkal egybekötve újraindítjuk ezeket az önkormányzati lakáspályázatokat. A felújítandó lakások között vannak nyugdíjasházi lakások, nyugdíjasgarzonok és rendőrlakások is. Utóbbival szintén választási ígéretünket teljesítjük, hiszen a helyi rendőrséggel egyeztetett rendőri életpályamodell programunk fontos eleme újabb szolgálati lakások biztosítása. Mindezek mellett kértem a szakembereket, hogy igyekezzünk olyan ingatlanokat is találni, amelyek alkalmasak lehetnek arra, hogy akadálymentesített lakásokat alakítsunk ki belőlük - húzta alá Pintér.

A 116 önkormányzati lakás felújítása a bérlakás-felújítási programnak csak az első üteme. A cél a lakhatási válság legyűrése, ezért nem terveznek hátradőlni ennél a kezdeti szakasznál. A Győr-Szolnál a cég tájékoztatása szerint rendelkezésre áll az erre elkülönített pénz; az ügyben pedig konszenzus van a Közgyűlés többségi frakciójával is.

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.

Győrben is megvehetik a lakók a legalább 15 éve bérelt önkormányzati lakásokat

Az Otthon Start Program segítségével, a piaci ár 90 százalékáért.

Itt a TISZA jelöltállítási menetrendje

November 17-én mutatják be a jelölt jelölteket.

Gyermekpornográfia miatt tizenkét év börtönt indítványozott az ügyészség egy győri férfi ellen

12 év alatti gyermekekről készült pornográf tartalmú felvétele is volt. 

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen. 

Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Megújul a győrújbaráti gyermektábor

Újabb fejlesztés indul a győri gyerekek kedvelt táborhelyén.

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban – festmények, megemlékezések és mézeskalács-illatok

Győr egyik legaktívabb kulturális intézménye az őszi időszakban is változatos programokkal várja a látogatókat az Esterházy-palotában és a város több pontján.

Rendbe tették a győri temetőket Mindenszentek és Halottak Napja előtt 

Virágok, kisbusz, hosszabb nyitvatartás várja a látogatókat.

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.