Pintér Bence: A közgyűlésen eldől: annyi pénz megy a fideszes politikusok zsebébe, amennyi a győri kálvária úti posta nyitvatartási költsége

Farkas Bazsi 2024-12-19 17:05:21
A fideszes képviselők ugyanis azt javasolják, hogy visszamenőleg emeljék meg a tiszteletdíjukat.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester a Facebookon jelentette be, hogy a Fidesz javasolta visszamenőleges képviselői fizetésemelésből egy évig tarthatták volna nyitva a Kálvária úti postát - holott ez állami feladat lenne - és ez után is több millió forint maradt volna az önkormányzat kasszájában további fejlesztésekre.

Győr polgármestere levelet kapott Dézsi Csaba András fideszes képviselő úrtól, hogy az önkormányzat továbbra is fizessen évi 24 millió forintot a Dézsi körzetében lévő Kálvária úti kisposta nyitvatartásáért a magyar államnak.

„Győrnek a továbbiakban nincs lehetősége arra, hogy ezt az állami postát finanszírozza. Hiszen az elmúlt hónapokban a fideszes képviselők azzal vannak elfoglalva, hogy minél több pénzét költsék el a városnak. Úgy szórják a pénzt, mintha nem lenne holnap:

- a Győr Projekt Kft-nek likviditási terv ismerete nélkül 300 millió forintot adtak;
- két győri irodájuk mellé szeptemberben az önkormányzat, a győriek pénzéből ajándékoztak maguknak még egy harmadikat is, egy háromszobásat a Városházán;
- majd most javaslatot adtak be, hogy visszamenőlegesen, októbertől decemberig képviselői tiszteletdíj-emelést biztosítson az önkormányzat, melynek rájuk eső költsége 26 és fél millió forint, teljes költsége 37 millió forint. Kényelmesen kijönne belőle a Kálvária úti posta egy éves működési költsége (24 millió ft), és még több millió forint maradna év végére az önkormányzat kasszájában jövőbeni beruházásokra”. - írta Pintér Bence

Pintér Bence továbbá tájékoztatta a képviselő urat, hogy a Magyar Posta egyébként állami vállalat, tehát a működésére nincs ráhatása.

Neki sem volt, amikor két évvel ezelőtt, polgármestersége idején egyszerre öt postát zárt be Győrben a Magyar Posta Zrt. Az önkormányzat pénzén akkor csak azt az egyet sikerült újranyitnia, amelyik Dézsi Csaba András saját körzetében van: a pinnyédi, szigeti, újvárosi, bácsai polgároknak mindenképp buszra kell szállniuk, ha postára akarnak menni.

„Nevetséges, hogy Dézsi Csaba András a kormánypárt tagjaként egy megyei jogú város önkormányzatának polgármesterét próbálja falhoz állítani azzal, hogy saját kormánya nem végzi jól a feladatát, és ezt fizessék ki a győri polgárok – miután már egyébként is mindenféle adót befizettek, és az önkormányzat is csak az elvonásokat kapja ettől a kormánytól.” - írta posztjában Győr polgármestere.

Pintér Bence természetesen komolyan veszi azt is, amikor egy fideszes képviselő elégedetlen a Fidesz-kormány teljesítményével. Ezért az ügy illetékeseihez fordul: levelet ír Nagy Mártonnak, a Fidesz-kormány nemzetgazdasági miniszterének, aki a Magyar Posta tulajdonosi jogköreinek gyakorlója, hogy biztosítson több anyagi forrást a Magyar Posta győri fiókjaira.

Valamint levelet ír a térség fideszes országgyűlési képviselőinek, Simon Róbert Balázsnak és Kara Ákosnak is, ha már szerinte a fideszes önkormányzati képviselő úr ezt nem tette meg. Győr polgármestere kéri őket, hogy a kormánynál kifejezetten a győri érdekek mentén lobbizzanak végre, kérjék számon a győri posták bezárását, ne pedig versenyben szavazzák meg az újabb, önkormányzatokat sújtó adókat.

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.