A Fidesz bezárta, most a Fidesz is újranyitná Győrszentivánon a Lakossági Információs Irodát

Farkas Bazsi 2024-12-19 07:49:02
Miután Balogh-Farkas Renáta beterjesztette az újranyitást, a kormánypárti képviselőknek is eszébe jutott.

Szeptemberben, még az előző városvezetés alatt zárták be a Győrszentivánon a Lakossági Információs Irodát, hogy ezt mi indokolja, azt nehéz lenne megmondani, ugyanis az ottani feladatot ellátó köztisztviselő továbbra is hivatali állományban maradt.

Az iroda ügye a pénteki városi közgyűlésen is téma lesz. A választókörzet képviselője, Balogh-Farkas Renáta (Szentiváni Civilek) ugyanis azt terjesztette elő, hogy a mintegy 12 ezer embert kiszolgáló iroda nyisson meg újra.

Fotó: google

Az iroda szolgáltatása könnyebbség lenne a városrész lakóinak, a költségvetésben pedig mindössze 2 millió 240 ezer 200 forint kiadás jelentkezne miatta.

A képviselőknek tehát pénteken nincsen más dolga, mint a helyiek komfort érzetét nagyban növelő intézkedést többséggel megszavani.

Erre azért is van nagy esély, mert a közgyűlési anyag nyilvánossá válása után pár nappal, Burján Dávid a Fidesz-KDNP Győrszentivánon induló, ám végül mandátumot nem szerző jelöltje januárban aláírásgyűjtésbe kezd az iroda újranyitása érdekében. Vagyis úgy néz ki közös a cél.

Annyi kiegészítést tett Balogh-Farkas javaslatának tovább licitálásra, hogy a korábban kevésbé informatív iroda helyett egy kibővített, új funkciókkal rendelkező KapcsolatPont működjön a jövőben. 

Azt kicsit átlátszónak érezzük, hogy miután bezárta az irodát a korábbi ciklus fideszes többsége, most az újranyitásra tett friss javaslat után megint fontos lett a Fidesznek a helyiek kiszolgálása. De ennek minősítését a győrszentivániak úgyis meg fogják tenni.

Balogh-Farkas Renáta a Facebookon szólt vissza a Fidesz akciójára, és Burján Dávid aláírásgyűjtési kezdeményezésére:

Hivatalba lépésem után közvetlenül elindítottam az előző városvezetés által szeptemberben, indoklás nélkül megszüntetett Lakossági Információs Iroda visszaállításának folyamatát és az ügyintézési körök bővítésének lehetőségét. Ahogy arról korábban már tájékoztatást adtam, november 28-án a Közigazgatási és Pénzügyi Bizottság elé benyújtottam előterjesztésemet véleményezésre, melynek támogatásától akkor a fideszes képviselők tartózkodtak. Véleményük ellenére az ügy a most pénteki közgyűlés napirendjére felkerült. Öröm számomra, hogy a felvételen szereplő fiatalember - aki a FIDESZ párt tagja és aki a júniusi választáson képviselőjelötként indult a párt színeiben Győrszentivánon - aláírásgyűjtéssel támogatná kezdeményezésem. Ez arra enged következtetni, hogy a FIDESZ frakció is átgondolta a lakosság részéről felmerült jogos igényt és a pénteki közgyűlésen igennel szavaz majd az általam beterjesztett 5. napirendi pontnál - írta a képviselő.

Van egy érzésünk, hogy a pénteki közgyűlésen lesz némi adok-kapok ennek a napirendi pontnak a tárgyalásánál.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.