Még az infláció mértékét sem éri el a szombathelyi tömegközlekedés jegyárainak drágulása

Farkas Bazsi 2024-12-17 08:01:00
11 éve nem változott a szolgáltatás díja.

Több változtatás miatt is napirendre kerül a héten a Blaguss Agora, vagyis a szombathelyi tömegközlekedést működtető cég jövő évi tervei. Elsőként a hétfő délutáni Gazdasági és Jogi Bizottság tárgyalta ezeket. 

Változik a menetrend

Az egyik látványos változást a mentrend megváltoztatása hozza:

•    eddig autóbusszal ki nem szolgált lakóterületek bevonása a közösségi közlekedésbe (Farkas Károly utca, Olad-plató),
•    újonnan épült lakóterületeken a szolgáltatás bővítése (Hunyadi János út),
•    az egyenletesség javítása (Joskar-Ola városrész, Károly Róbert utca térsége, Derkovits városrész),
•    a csatlakozási pontok bővítése (30Y és körjárat között a Neumann János Iskolánál és a Derkovits városrészen),
•    hatékonyabb, ezáltal fenntarthatóbb teljesítménykibocsátás, ugyanakkor a hálózat gerincén (30Y, 5, 12, 21, körjáratok) változatlan járatsűrűség biztosítása.

A javasolt új menetrend bevezetésével éves szinten összesen 118 ezer kilométer futásteljesítmény (hasznos+önkezelési km) megtakarítás prognosztizálható, amely elfogadásával 2025-ben várhatóan 103 millió forint költségmegtakarítás érhető el.

11 éve nem változott a szolgáltatás díja

Az előterjesztés többek között azt is tartalmazza, hogy a jelenleg alkalmazott bérlet és jegyárak 2013. január 1-től érvényesek, így 11 éve nem változtak - ezt a bizottság elnöke, Bokányi Adrienn (Éjen Szombathely!) ki is hangsúlyozta. 

2025. február 1-től a vonaljegy ára 275 forintról 400-500 forintra nő majd. (Az árat az befolyásolja, hogy pénztárnál, automatából vagy a buszon vesszük meg.)

A havi bérlet ára 6290 forintról 6990-7700 forintra nő majd.(Szintén számít majd, hogy hol veszik meg az utasok a bérletet.

Amennyiben inflációkövető lenne az emelés, úgy a jegy ára 438 forint, a bérlet ára pedig 10 ezer 18 forintra nőne. 

A Gazdasági Bizottság többségében támogatta a változásokat, a Fidesz-KDNP által delegált három tag az áremeléseket ellenezte. A véső döntést csütörötkön a közgyűlés mondja ki.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.