A kormány nem fogja rendezni a Haladás VSE milliárdos tartozását

Farkas Bazsi 2024-12-16 07:38:26
Ez derül ki egy írásbeli kérdésre adott válaszból.

Megmenti-e a csőd szélén álló Haladás VSE-t az állam? - ezzel a kérdéssel fordult Ungár Péter (LMP) parlamenti képviselő a területért felelős Szalay-Bobrovniczky Kristóf, honvédelmi miniszterhez.

A Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület 1919-ben alapították, ezzel Magyarország egyik legrégebb óta működő sportegyesülete. A klub számtalan olimpikont adott az országnak, de jelenleg ez az egyesület adja a város első számú, NB III-ban játszó labdarúgó csapatát, valamint a Bajnokok Ligájáig jutó futsal csapatot is.

Az egyesületnek a tavalyi év végén keletkezett beszámoló szerint 846 igazolt sportolója van. A helyi sajtóban megjelent egyesületi beszámoló szerint nagy bajban van az egyesület. A 2023 év végi állapotok szerint a HVSE 1 milliárd 383 millió forint rövid lejáratú kötelezettséget könyvelt el, a saját tőkéje viszont 390 millió forint mínuszt mutatott. A könyvvizsgáló szerint a tagoknak az egyesület megszűnéséről kellene dönteni. Az egyesület november 28-án tartott küldöttgyűlésén az hangzott el, hogy már eléri a 213 millió forintot a lejárt tartozás mértéke - írta Ungár.

A képviselő kitért arra is, hogy a klub 68 alkalmazotta 3 hónapja nem kapott fizetést. 

A képviselő végül ezeket a kérdéseket tette fel:

1. Milyen mértékben ismeretes Ön előtt a Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület jelenlegi anyagi helyzete?
2. Miniszter Úr is egyetért abban, hogy a több mint 100 éves szombathelyi klub megmentése fontos és szükségszerű?
3. Van-e arra esély, hogy a központi költségvetés terhére a kormány rendezze az egyesület adósságait és segítse a jövőbeli működését?

A feltett kérdésekre Vargha Tamás, a minisztérium államtitkára válaszolt. Ebben egészen pontosan ezt írja:

"A Kormány fontosnak tartja a sportszakmai szempontból kiemelt, utánpótlás-nevelési illetve felnőtt korosztályok felkészítését több sportágban egyaránt végző vidéki sportszervezetek szakmai feladatellátásának támogatását, ezért létrehozta a Kiemelt Vidéki Sportszervezetek Támogatási Rendszerét, amely keretében a Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület is támogatásban részesült."

Vagyis olvasatunkban ez azt jelenti, hogy a kormány ezzel azt üzente: a Haladás már kapott pénzt, újabb támogatásra ne számítson. Ez azért is mellbevágó, mert amennyiben december 31-ig a klub nem rendezi a NAV tartozását, és nem tud bemutatni az MLSZ-nek 0-ás igazolást, úgy nem fogják engedni a tavasszal pályára lépni az NB III-as focicsapatot. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.