6 hatalmas egészséges fát vágatott ki Győrben egy fideszes önkormányzati képviselő

ugytudjuk.hu 2024-12-16 17:01:12
Most minden, még folyamatban lévő fakivágás ügyét átnézi a városvezetés.

Szeles Szabolcs fideszes képviselő, volt alpolgármester 2024. július 4-én engedélyt adott a Radnóti Miklós utcai egészséges, hatalmas árnyékot adó, 30 éves eperfa kivágására. Egy olyan egészséges fa kivágására, melynek ökológiai és társadalmi haszna - már csak a kora miatt is felbecsülhetetlen értékű - írja egyik legutóbbi posztjában Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester.

Fotó: Pintér Bence Facebook

A város első embere azzal folytatja, hogy a döntését egy helyi lakos kérelmére alapozta, melyet először 2017-ben, majd 2024 júniusában is elutasított a városi Környezetvédelmi Osztály: hiszen az egészséges, úgynevezett csökkentett terméshozamú fa kivágását semmilyen szakmai szempont, vagy méltányolható közérdek nem indokolta.

A Fidesz képviselője, Szeles Szabolcs mégis tarra vágatta a méretes fát.

Hasonlóan járt el a körzetében öt másik fa esetében is: mindegyik ereje teljében lévő, egészséges nyírfa volt. A bűnük az volt, hogy sok év után, egyesek szerint nem jó helyen álltak. A Környezetvédelmi Osztály tiltakozása ellenére a volt alpolgármester mindössze 11 nap alatt átnyomta a fakivágás engedélyeztetési eljárását.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ilyen favágó akcióknak komoly munkaköltségei vannak főleg, ha kosaras autók is részt vesznek egy ilyen műveletben. Ismerősök, haverok egyéni érdekeinek a finanszírozása nem közügy, nem szolgálja a lakosság érdekét. Tehát a közpénzt, győriek adóforintjait nem szabad erre költeni; ahogy az értékes faállományt sem szabad egyéni érdekek mentén kezelni.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Áttekintjük a fakivágásokkal kapcsolatos, az októberi átadás-átvétel előtt megszületett határozatokat, hogy megtudjuk, hány egészséges fát vágatott, vagy vágatna ki a Fidesz a városban még, megkárosítva ezzel minden győrit. Mindkét történet fontos tanulsága: a városatyáknak figyelembe kell vennie a helyi lakóközösségek és a szakemberek véleményét egyaránt. Nem hozhatnak olyan döntéseket, amelyek bármely egyéni érdeket a közösség érdekei elé helyeznek - zárt ezzel Pintér.

Szólj hozzá!

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, miután a 4iG eladta a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.