A győri Széchenyi István Egyetem lesz a 2025-ös EFOTT házigazdája

ugytudjuk.hu 2024-12-06 14:33:22
Az egyetemisták fesztiválját jövőre július 9-től 13-ig tartják a Velencei-tónál.

A győri Széchenyi István Egyetem lesz a 2025-ös EFOTT házigazdája. Az egyetemisták fesztiválját jövőre július 9-től 13-ig tartják a Velencei-tónál - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

"A Széchenyi István Egyetem büszke arra, hogy a 2025-ös EFOTT házigazdája lehet, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a résztvevők megismerjék a már nyolc nemzetközi ranglistán előkelő helyen szereplő intézményünket" - idézte Filep Bálintot, az egyetem elnökét a közlemény.

Mint fogalmazott, intézményük az EFOTT-on be fogja mutatni európai színvonalú infrastruktúráját, minőségi oktatási, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységét, valamint egyedülálló hallgatói életét, de a programban a szórakozás és a kultúra is kiemelt szerepet kap.

A Széchenyi István Egyetem Magyarország egyik meghatározó tudásközpontja, különösen olyan élenjáró technológiák terén, mint a digitalizáció, a drónok, az autonóm közlekedési rendszerek, az e-mobilitás és a precíziós gazdálkodás. Az EFOTT programjai között ezek a területek kiemelt hangsúlyt kapnak, így a látogatók testközelből ismerhetik meg az intézmény innovatív megoldásait. A projektalapú, gyakorlatorientált képzések és a világ élvonalába tartozó hallgatói versenycsapatok szintén fontos szerepet fognak kapni a fesztiválon.

"Az EFOTT mindig is több volt, mint egy fesztivál - egyfajta kapocs az egyetemi közösségek között. A Széchenyi István Egyetem részvétele különleges lehetőséget ad arra, hogy az intézmény a modern technológiák és a tudományok terén nyújtott eredményeit bemutassa, miközben a látogatók megtapasztalhatják a fesztivál egyedi hangulatát is" - mondta Budai Marcell, az EFOTT sajtófőnöke.

A közlemény kiemelte: a fesztivál célja, hogy minden hallgató számára maradandó élményt nyújtson, és erősítse az egyetemi közösségeket. A nappali programok keretében az UNIversumban jövőre is bemutatkoznak a hazai felsőoktatási intézmények, innovációs projektek, valamint a civil szervezetek és a vállalati szektor szereplői.

Szólj hozzá!

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.