Modern gyógyszerlogisztikai központot épít a PHOENIX Győrben

ugytudjuk.hu 2024-12-05 07:57:42
Interjú Kaló Tamással és Dr. Balázs Zoltánnal.

A nyugat-magyarországi régió gyógyszerellátásának fejlesztése érdekében a PHOENIX Pharma Zrt. egy 6550 m2 alapterületű, korszerű gyógyszer-nagykereskedelmi központot és irodaépületet alakít ki Győrben. A zöldmezős beruházás értéke 8 milliárd Forint. A létesítmény ünnepélyes alapkőletételére 2024. november 8-án került sor gyógyszerellátási szakemberek, közéleti szereplők és a Társaság vezetői és dolgozói jelenlétében. A beruházásról Kaló Tamás Vezérigazgatót és dr. Balázs Zoltán Logisztikai Igazgatót kérdeztük. 

Miért döntött a PHOENIX az új Győri Logisztikai Központ megépítése mellett?

K.T.: A PHOENIX számára Győr és Észak-Dunántúl kiemelt fontosságú régió. Az erős gazdasági háttér, a kiemelkedő logisztikai infrastruktúra, az emberek változásra és innovációra való nyitottsága szinte egyedülállóvá teszi ezt az országrészt hazánkban. Számunkra mindezek mellet azonban azért is kiemelkedő jelentőségű a régió, mert országos összehasonlításban itt a legmarkánsabb a gyógyszerellátásban betöltött szerepünk, és ezer szállal kötődünk az itt dolgozó gyógyszerészekhez. Ez természetesen azt is jelenti, hogy nagy a felelősségünk a gyógyszerellátás mindennapi működése és fejlesztése tekintetében. Győrben itthon vagyunk, és most szeretnénk egy olyan fejlesztést csinálni, amivel visszaadhatunk valamit a gyógyszerészeknek abból a sok támogatásból és szimpátiából, amit nap mint nap tapasztalunk.

B.Z.: A gyógyszerészek bizalmának köszönhetően az utóbbi években folyamatosan növekszik a rendelésállomány Győrben, aminek nagyon örülünk. Az én feladatom az, hogy megfelelő logisztikai hátteret biztosítsak a PHOENIX működéséhez, azonban ez a jelenlegi kis alapterületű, négyszintes raktárépületben egyre nagyobb kihívást jelent. Mindent mérlegelve kollégáimmal együtt javaslatot tettünk egy új logisztikai központ létesítésére, és nagyon örülök, hogy az Igazgatóság és a tulajdonosaink is támogatták az elképzeléseinket.

Mennyi ideg fog tartani a beruházás és melyek a legfőbb mérföldkövei?

B.Z.: A részletes tervezési folyamatot már korábban elkezdtük, így a műszaki tervek rendelkezésünkre állnak. Az épület és a raktártechnológia jövő év végére kerül kialakításra, az üzemszerű működés a raktár hatósági engedélyezését követően, 2026 első félévében indul.

K.T.: Külön öröm számunkra, hogy az indulás egybeesik a PHOENIX 30 éves születésnapjával, így a kerek évfordulón ezzel a különleges ajándékkal tudunk majd kedveskedni a gyógyszerészeknek. Akik reményeink szerint már közvetlenül az első kiszállítást követően tapasztalni fogják az eddiginél is gyorsabb és pontosabb ellátást.

Mik a beruházás legfontosabb paraméterei?

K.T.: Az új Győri Logisztikai Központ egy összesen 6550 m2 alapterületű modern gyógyszer-nagykereskedelmi raktárból és irodaépületből fog állni. A zöldmezős beruházás összértéke mintegy 8 milliárd Forint, amit teljes egészében önerőből valósítunk meg. Minden egyes nap 4.000 PHOENIX-es ládát szállítunk majd ki, ami hozzávetőlegesen napi 100.000 doboz gyógyszer és egyéb termék szakszerű bevételezését, betárolását, komissiózását és kiszállítását jelenti.

Milyen előnyei vannak a beruházásnak a gyógyszerészek számára?

K.T.: Az új, nagyobb raktár és az alkalmazott modern technológia jelentősen megnöveli a feldolgozási kapacitásunkat és lerövidíti a rendelés beérkezése és a kiszállítás közötti időt. Ezáltal a gyógyszertárak és kórházak rendelésleadási határideje későbbi időpontra tolódhat, illetve korábban kapják majd meg a tőlünk megrendelt termékeket. A gyorsaság mellett a pontosságot emelném még ki, amit a komissiózó automata biztosít majd.

B.Z.: Győrből Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém és Fejér vármegyék gyógyszertárait és kórházait szolgáljuk ki. Az új logisztikai központunk nem a belvárosban, hanem az autópályához és fontos gyorsforgalmi utakhoz lesz közel, így lerövidülnek majd a szállítási idők is. Összességében a folyamatos és biztonságos, magas szakmai színvonalú gyógyszerellátást erősítjük az új raktár és raktártechnológia kialakításával.

Melyek a legfőbb előnyök a munkavállalók számára?

K.T.: A PHOENIX-es kollégáink munkahelyi körülményeinek javítása alapvető cél volt a tervezés során. Olyan otthonos munkakörnyezetet alakítunk ki, ahova minden nap jó érzés és büszkeség lesz bejönni. Nagy köszönettel tartozunk minden munkatársunknak azért a kemény munkáért, amit a PHOENIX-es közösségünk tagjaként a gyógyszertárak ellátásáért végeznek. Győrben az állandó alvállalkozóinknál foglalkoztatottakkal együtt 110 fő dolgozik, az ő elégedettségük az eredményességünk egyik fontos záloga.

Milyen innovatív, technológiai megoldásokat alkalmaznak az új raktárban?

B.Z.: A tervezésénél nagy hangsúlyt helyeztünk az épület és a logisztikai folyamataink LEAN szemléletű kialakítására, a felesleges árumozgatások elkerülésére, a szűk keresztmetszetek csökkentésére, a hatékonyság és gyorsaság növelésére. Ezért is elsőként a belső elrendezés és technológiai terv készült el, és ehhez igazodva választottuk a telket, illetve terveztük meg az épületet.  Legjelentősebb fejlesztést a rendelések összekészítése területén tervezünk egy modern komissiózó automata telepítésével, ami 1700 termék kiszolgálására lesz alkalmas, és ami a megrendelt gyógyszerek több mint 60%-át helyezi majd a kiszállító ládáinkba. De tervezük például raktáron belüli szállító robotok alkalmazását és számos egyszerűbb munkafolyamat modernizálását is, mint pl. ládaszétszedő, ládatetőrakó, ládák szortírozása.

Mik a beruházás legfőbb fenntarthatósági jellemzői?

K.T.: Fontos célunk a PHOENIX-nél, hogy 2030-ra karbonsemlegesek legyünk a saját működésünket tekintve. Az új Győri Logisztikai Központot ennek figyelembevételével terveztük. A CO2 kibocsátás csökkentése érdekében egy modern, fosszilis energiahordozóktól mentes hűtő-fűtő rendszert hozunk létre, melyet a tetőn elhelyezett 200 kWp nagyteljesítményű napelemrendszer támogat majd. A gyógyszerkiszállítás során pedig előtérbe helyezzük az elektromos autók használatát, melyeket a napelemrendszer lát majd el tiszta energiával. A célunk az, hogy minimálisra csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat.

Nagyon fontos mérföldkő a PHOENIX tevékenységében, és talán a hazai gyógyszerellátás szempontjából is a Győri Logisztikai Központ megvalósítása. Örülök, hogy a PHOENIX ezzel a beruházással is hozzá tud járulni a gyógyszertárak és kórházak, illetve közvetetten a lakosság gyógyszerellátásának fejlődéséhez.

Nézze meg a győri alapkőletételi ünnepségről készült képes híradást.

Szponzorált tartalmat olvastál!

 

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.